Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs apmeklē Azerbaidžānu

21.01.2015. 23:08

20. – 21. janvārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs politisko konsultāciju ietvaros Baku tikās ar Azerbaidžānas ārlietu ministra vietniekiem Mahmudu Mammadu-Guļijevu (Mahmud Mammad-Guliyev), Halafu Halafovu (Khalaf Khalafov) un Arazu Azimovu (Araz Azimov).

Tikšanās laikā tika pārrunātas ES-Azerbaidžānas attiecības. A. Pildegovičs pauda gandarījumu par to, ka Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā īpaša nozīme tiks veltīta Austrumu partnerības jautājumiem. Valsts sekretārs informēja Azerbaidžānas pārstāvjus par iecerēm un Austrumu partnerībai veltītajiem pasākumiem Rīgā 2015. gada pirmajā pusē. Azerbaidžānas puse uzsvēra, ka sadarbību ar ES tā uzskata par nozīmīgu savas ārpolitikas prioritāti. Viņi pauda pārliecību, ka Rīgas samitā valstis vienosies par individuālāku pieeju ES sadarbībai ar partnervalstīm, vienlaikus saglabājot Austrumu partnerību kā vienotu platformu.

Tika pārrunātas arī Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo attiecību aktualitātes. Tika izteikts gandarījums par abu valstu aktīvo politisko dialogu. Šā gada pavasarī divpusējā vizītē Latviju apmeklēs Azerbaidžānas ārlietu ministrs Elmars Mammadiarovs (Elmar Mammadyarov), tiksstiprināta arī sadarbība starp abu valstu parlamentiem. 2015. gadā Latvija turpinās darbu, lai aktivizētu abu valstu ekonomiskās attiecības.

Puses apmainījās viedokļiem par reģionālās sadarbības jautājumiem un situāciju Kalnu Karabahā.

Vizītes ietvaros valsts sekretārs A. Pildegovičs piedalījās arī 1990. gada traģisko 20. janvāra notikumu atcerei veltītajā svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Šahīdu alejā – PSRS armijas nonāvēto Azerbaidžānas iedzīvotāju piemiņas memoriālā.

21. janvārī valsts sekretārs ar uzrunu atklāja vēstniecības rīkoto koncertu par godu Latvijas prezidentūrai ES padomē. Pasākumu apmeklēja Azerbaidžānas amatpersonas, ārvalstu diplomātiskā korpusa, starptautisko organizāciju, latviešu kopienas Baku pārstāvji, kā arī augstskolu mācībspēki un studenti. Klausītājus latviešu mūzikas pasaulē džeza noskaņās ieveda Jolantas Gulbes-Paškevičas, Denisa Paškeviča un Hansa Anteheda trio ar koncertprogrammu „Latvijas sajūtas”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā