Ārlietu ministrs: sagaidām Azerbaidžānas pārstāvību Rīgas samitā visaugstākajā līmenī

15.04.2015. 18:36

15. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Azerbaidžānas ārlietu ministru Elmaru Mammadjarovu (Elmar Mammadyarov), kurš uzturas Latvijā oficiālā vizītē. Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par dinamiku Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecībās. Ministrs norādīja, ka svarīgi risināt jautājumus par tirdzniecības apjomu palielināšanu. Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Azerbaidžānai ir perspektīvi investīciju projekti aviācijas, transporta un loģistikas nozarēs. E. Mammadjarovs izteica līdzjūtību saistībā ar Latvijas vēstnieka Azerbaidžānā Hardija Baumaņa pēkšņo nāvi, un atzinīgi novērtēja H. Baumaņa personīgo ieguldījumu Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo attiecību stiprināšanā.

Runājot par Austrumu partnerības samitu Rīgā, E. Rinkēvičs uzsvēra, ka sagaidām Azerbaidžānas pārstāvību Rīgas samitā visaugstākajā līmenī. Rīgas samitam ir jādod skaidri signāli, ka Austrumu Partnerības ietvaros jāveido individuālāka pieeja, ņemot vērā partnervalstu ambīcijas sadarbībai ar ES, vienlaikus saglabājot Austrumu Partnerību kā vienotu platformu.

E. Mammadjarovs apliecināja Azerbaidžānas ieinteresētību noslēgt stratēģiskās partnerības līgumu ar Eiropas Savienību. Savukārt E. Rinkēvičs akcentēja, ka būtu svarīgi Rīga samita deklarācijā atspoguļot Eiropas Savienības un Azerbaidžānas sadarbību enerģētikas jomā.

Saistībā ar Kalnu Karabahas konfliktu E. Rinkēvičs pauda viedokli, ka konflikts ir jārisina mierīgā ceļā, ievērojot starptautisko organizāciju ieteikumus.

Latvijas un Azerbaidžānas ministri pauda gandarījumu par E3+3 formāta un Irānas panākto vienošanos sarunās par Irānas kodolprogrammu. Tikšanās laikā tika arī pārrunāta situācija Ukrainā.

Oficiālās vizītes uz Latviju ietvaros Azerbaidžānas ārlietu ministrs tikās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā