Politiskais direktors Tallinā uzsver nepieciešamību nodrošināt NB8 valstu nepārtrauktu pārstāvību ANO Drošības padomē

19.08.2020. 16:30

2020. gada 18. un 19. augustā Tallinā norisinājās Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) formāta valsts sekretāru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks.

Diskutējot par situāciju Baltkrievijā, valsts sekretāri bija vienisprātis, ka situācijas risināšanā ir nepieciešams iesaistīt Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO). Sanāksmes turpinājumā tika pārrunāta Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbība, tostarp Covid-19 pandēmijas laikā iegūtā pieredze, kā arī dažādu Baltijas jūras reģiona sadarbības formātu efektivitāte.

Pievēršoties sadarbībai starptautiskajās organizācijās, Igaunija dalījās ar novērojumiem par darbu ANO Drošības padomē, savukārt J. Mažeiks uzsvēra nepieciešamību nodrošināt tajā NB8 valstu nepārtrauktu pārstāvību – šobrīd ANO Drošības padomē ir ievēlēta Igaunija, Norvēģija ir ievēlēta 2021.–2022. gada termiņam, savukārt Dānija ir izvirzījusi kandidatūru 2024. gada vēlēšanām, Latvija - 2025. gada ANO Drošības padomes vēlēšanām. Tāpat tika pārrunāti Austrumu partnerības, kā arī klimata un enerģētikas drošības jautājumi. Sanāksmes noslēgumā Zviedrija iepazīstināja ar gaidāmās prezidentūras EDSO aktualitātēm, bet Igaunija izklāstīja savu redzējumu par Trīs jūru iniciatīvu.

Informācijai

NB8 formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. 2020. gadā NB8 darbu koordinē Igaunija, kas noteikusi šādas prioritātes: drošības stiprināšana, transatlantiskās attiecības un Austrumu partnerība, sadarbība kiberdrošības jomā, reģionālās transporta un enerģētikas infrastruktūras projektu attīstība, digitālā sadarbība, klimata un vides jautājumi, sadarbība kultūrā un veselības aprūpē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā