Ārlietu ministrija akcijā "Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids" informē par elektronisko pieraksta sistēmu

20.10.2020. 13:40

2020 10 19Darit digitali

2020. gada 19. oktobrī Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments piedalījās programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros rīkotās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids” atklāšanā Rīgā, informējot par elektroniskā pieraksta sistēmu, kas ieviesta ērtākai konsulāro pakalpojumu saņemšanai. Interesenti varēja uzzināt par sistēmas funkcionalitāti un priekšrocībām mūsdienu digitālajā vidē.

Elektroniskā pieraksta sistēma ir pieejama Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs un Konsulārā departamenta apmeklētājiem kopš 2020. gada janvāra. Ar tās palīdzību personas konsulārajiem pakalpojumiem var pierakstīties elektroniski, izmantojot  datoru, mobilo telefonu vai planšetdatoru.

Kā norāda Konsulārajā departamentā, sistēma piedāvā atvieglotu, drošu un mūsdienu prasībām atbilstošu pierakstīšanās funkciju, iespēju vienuviet gūt noderīgu informāciju par konsulārajiem pakalpojumiem un to saņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī iespēju pierakstīties klientam ērtā vietā un laikā.

Ārlietu ministrija aicina citas Latvijas iestādes nodrošināt labāku savu pakalpojumu digitālo pieejamību arī ārvalstīs dzīvojošiem Latvijas valstspiederīgiem.

Latvijas vēstniecībās konsulāros pakalpojumus iespējams saņemt personām, kas pastāvīgi dzīvo ārvalstīs. Populārākais no tiem ir jauna personu apliecinoša dokumenta noformēšana. Savukārt Konsulārajā departamentā Rīgā iespējams legalizēt Latvijā un ārvalstīs izsniegtus dokumentus. 

“Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids” ir šī gada vadmotīvs ikgadējai akcijai “Dienas bez rindām”, kas norisinās septīto reizi. Akcija notiek no 19.-25. oktobrim. Pērn tajā piedalījās vairāk nekā 340 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles. “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids” mērķis ir informēt sabiedrību, valsts iestāžu darbiniekus un pašvaldību darbiniekus par digitālo risinājumu izmantošanas galvenajiem ieguvumiem un iespējām. Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā