Akreditācijas vēstuli saņem jaunais Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Āris Vīgants

01.12.2020. 13:44

2020. gada 1. decembrī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Korejas Republikā (Dienvidkorejā) Ārim Vīgantam.

Darba gaitas ārlietu dienestā Ā.Vīgants sācis 1994. gadā Baltijas Ministru padomes sekretariātā. Karjeras laikā strādājis dažādos amatos Ārlietu ministrijā, tostarp vadījis Baltijas un Ziemeļvalstu nodaļu, Krievijas nodaļu un Eiropas Savienības dalībvalstu un vispārējo lietu nodaļu, kā arī ieņēmis dažādus amatus Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā un Latvijas vēstniecībās Itālijā un ASV. No 2010. gada līdz 2014. gadam Ā.Vīgants strādājis par Saeimas Prezidija ārlietu padomnieku.

Ā. Vīgants ieguvis inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā Rīgas Tehniskajā Universitātē un maģistra grādu vadībzinātnē Latvijas Universitātē, specializējoties starptautiskajā ekonomikā un biznesā.

Vēstnieks pārvalda angļu, krievu un itāliešu valodu, kā arī ir pamatzināšanas franču valodā.

Ā.Vīgants amatā nomainīs Pēteri Vaivaru, kurš 2016. gadā kļuva par Latvijas pirmo rezidējošo vēstnieku Dienvidkorejā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā