Baltijas valstis un Dienvidkoreja stiprina sadarbību

08.12.2020. 17:35

2020. gada 8. decembrī tiešsaistes formātā notika 5. Baltijas valstu un Korejas Republikas (Dienvidkoreja) Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, ko vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas vēstnieks–Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava un Dienvidkorejas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu ģenerāldirektors Kims Pilvū (KIM Pil-woo). Lietuvas Ārlietu ministriju sarunā pārstāvēja Latīņamerikas, Āfrikas Āzijas un Klusā okeāna valstu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Ramūns Davidonis (Ramūnas Davidonis), savukārt no Igaunijas Ārlietu ministrijas piedalījās Āzijas un Klusā okeāna valstu nodaļas direktore Sēlija Kuninga- Sāgpaka (Celia Kuningas-Saagpakk). Amatpersonas apsprieda situāciju Āzijā un Eiropā, sadarbību globālo jautājumu risināšanā, kā arī Baltijas valstu un Dienvidkorejas divpusējās attiecības.

Konsultāciju dalībnieki izvērtēja Baltijas valstu un Dienvidkorejas līdzšinējo sadarbību, kā arī turpmākās perspektīvas tādās jomās kā ekonomika, IKT, mākslīgais intelekts, zinātne, izglītība un tūrisms. Attiecību stiprināšanai nākamgad Rīgā plānota 2. Baltijas valstu un Dienvidkorejas Apvienotā ekonomiskās sadarbības komitejas sanāksme.

Līdztekus sekmīgajai divpusējai sadarbībai ar Baltijas valstīm Dienvidkoreja atzīmēja labo attiecību dinamiku starptautiskajos formātos. 

Tāpat amatpersonas apsprieda reģionālās un globālās aktualitātes, īpašu uzmanību pievēršot situācijas attīstībai Baltkrievijā un Krievijā, ASV vēlēšanu iznākuma ietekmei uz valstu divpusējām attiecībām un sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī globālas nozīmes jautājumu risināšanu, piemēram, klimata pārmaiņām. Tika pārrunāta Ķīnas pieaugošā ietekme un nepieciešamība veidot ciešāku Eiropas Savienības, ASV un Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstu sadarbību. Sarunas partneri atzīmēja arī dezinformācijas un propagandas radītos izaicinājumus, īpaši saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Konsultāciju dalībnieki vienojās par kopīgu pasākumu rīkošanu 2021. gadā, atzīmējot Baltijas valstu un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību 30. gadadienu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā