Latvija 2021. gadā vadīs ANO Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju foruma darbu

15.12.2020. 14:26

Latvijas vēstnieks Apvienoto Nāciju organizācijā Ņujorkā Andrejs Pildegovičs ir iecelts par līdzpriekšsēdētāju 2021. gada ANO Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju forumam (Science, Technology and Innovation Forum), kas norisināsies 4.-5. maijā Ņujorkā. Par otru foruma līdzpriekšsēdētāju ir nozīmēts Indonēzijas vēstnieks ANO.

Forums nodrošina viedokļu apmaiņu par zinātni, tehnoloģijām un inovācijām, lai veicinātu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu. Latvijas pārstāvja iecelšana Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju foruma līdzpriekšsēdētāja amatā apliecina Latvijas līdzšinējo sniegumu ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes (ECOSOC) darbā, kā arī digitālos jautājumos un tehnoloģiju izmantošanā ilgtspējīgai attīstībai. Pasākums piesaista plašu ANO dalībvalstu, ANO sistēmas institūciju, pilsoniskās sabiedrības, privātā sektora un akadēmisko aprindu pārstāvju dalību. Tā diskusiju secinājumi kalpo kā ieguldījums ANO Augsta līmeņa politiskā foruma par ilgtspējīgu attīstību darbā, kas ir galvenais koordinējošais ANO formāts Ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanas pārraudzībai.

ANO Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju forums ir viens no ECOSOC formātiem. Abu līdzpriekšsēdētāju pienākumos ietilpst foruma programmas sagatavošana un vadīšana. 2020. gada 1. janvārī Latvija sāka trīs gadu darba periodu ECOSOC, kas ir ANO galvenā struktūra, kura nodarbojas ar ilgtspējīgas attīstības un ekonomiskajiem jautājumiem. Latvija ir ievēlēta arī divās ECOSOC apakšstruktūrās – ANO Sieviešu statusa komisijā un ANO Zinātnes un tehnoloģiju attīstības komisijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā