Darba vizītē Latvijā ieradīsies Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministre

01.04.2021. 09:14
Darba vizītē Latvijā ieradīsies Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministre

2021. gada 8. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministri Aranču Gonsalesu Laju (Arancha González Laya), kura Latvijā ieradīsies darba vizītē par godu Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadei.

Ministri pārrunās divpusējās sadarbības jautājumus, Eiropas Savienības un drošības politikas aktualitātes, kā arī apmainīsies viedokļiem par notikumiem ES Austrumu un Dienvidu kaimiņvalstīs.

Vizītes laikā Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministrei plānotas tikšanās arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, kā arī tiešsaistes saruna ar Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu. Tāpat reģionālās vizītes ietvaros ministre apmeklē arī Lietuvu un Igauniju.

Spānija atzina Latvijas neatkarību 1921. gada 9. aprīlī. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu Spānija kopā ar citām Eiropas Kopienas valstīm atzina 1991. gada 27. augustā. Diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 9. oktobrī.

 

Mediju ievērībai!

Pulksten 14.00–14.30 – ministru kopīgā tiešsaistes preses konference (platformā Zoom, pieslēgšanās līdz 13.50, valoda: latviešu–angļu).

 Foto un video iespēja.

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 8. aprīlim pulksten 10.00, sūtot e-pastu Ārlietu ministrijai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā