Latvijas vēstnieks iesniedz akreditācijas vēstuli Korejas Republikas prezidentam

14.04.2021. 09:48

2021. gada 14. aprīlī Latvijas vēstnieks Āris Vīgants svinīgā ceremonijā Seulā, klātesot Korejas Republikas ārlietu ministram Čongam Uījonam (Chung Eui-yong), iesniedza akreditācijas vēstuli prezidentam Mūnam Džēinam (Moon Jae-in).

Vēstnieks nodeva Valsts prezidenta Egila Levita sveicienus Korejas Republikas prezidentam un uzsvēra, ka abu valstu attiecībās ir ievērojams potenciāls izaugsmei, padziļinot politisko un ekonomisko sadarbību, veicinot savstarpējo tirdzniecību un investīcijas, kā arī sadarbību izglītības, zinātnes un tehnoloģiju jomās.

Akreditācijas laikā tika pārrunāta divpusējā sadarbība, sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī abpusējie ieguvumi kopš Eiropas Savienības un Korejas brīvās tirdzniecības līguma spēkā stāšanās pirms 10 gadiem.

Korejas prezidents pateicās par ielūgumu apmeklēt Latviju, atzinīgi novērtēja abpusējo vēstniecību atvēršanu un izteica cerību par turpmāku sadarbību un atbalstu miera veicināšanā reģionā un Korejas pussalā.

Sarunā vēstnieks apņēmās stiprināt abu valstu divpusējo sadarbību, īstenojot aktīvu politisko dialogu, kā arī attīstot ekonomisko un kultūras sadarbību.

Amatpersonas pārrunāja arī izaicinājumus, kas abām valstīm jāpārvar saistībā ar Covid-19 izraisīto pandēmiju.

Latvija un Koreja 2021. gadā svin diplomātisko attiecību dibināšanas 30. gadadienu, kas ir nozīmīgs notikums turpmākai daudzpusīgai sadarbībai.

 

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Koreju tika nodibinātas 1991. gada 22. oktobrī. Ā.Vīgants amatā nomainīja Pēteri Vaivaru, kurš 2016. gadā kļuva par Latvijas pirmo rezidējošo vēstnieku Dienvidkorejā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā