Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre piedalās Baltijas jūras valstu padomes ministru videokonferencē

01.06.2021. 12:22

2021. gada 1. jūnijā Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Lietuvas prezidentūras rīkotajā Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) ārlietu ministru videokonferencē. Sanāksmē piedalījās BJVP dalībvalstu ārlietu ministri un augsta ranga pārstāvji, kā arī ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretārs.

Videokonferences dalībnieki apmainījās ar viedokļiem par Lietuvas prezidentūras laikā izstrādāto Viļņas deklarāciju “Baltijā jūras reģiona vīzija līdz 2030. gadam” un tiem uzdevumiem, kam jāveicina reģiona attīstība atbilstoši dokumentā iecerētajam.

Izvērtējot deklarāciju, kā vienu no šī brīža galvenajiem izaicinājumiem parlamentārā sekretāre atzīmēja – ekonomikas atkopšanos, kas sekmētu arī izvirzīto klimata mērķu sasniegšanu. Viņa arī uzsvēra, ka “reģiona identitāti var veidot tikai kopēja izpratne par vērtībām, kas ir pamatā jebkurai demokrātiskai sabiedrībai”, un deklarācija to skaidri iezīmē kā uzdevumu nākamajai desmitgadei.

Sanāksmes laikā īpaši tika uzsvērta arī jauniešu iesaiste reģionam nozīmīgu jautājumu vērtēšanā un risināšanā.

Sanāksmes laikā dalībnieki apstiprināja Lietuvas prezidentūras noslēguma deklarāciju.

 

Informācijai

Lietuvas prezidentūra BJVP ilgst no 2020. gada 1. jūlijā līdz 2021. gada 30. jūnijam, kad to pārņems Norvēģija. Baltijas jūras valstu padomē darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Krievija, Polija, Vācija un Eiropas Komisija.

BJVP ir izveidota 1992. gadā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā