Ārlietu ministrija sāk informatīvo kampaņu “Ceļo apdomīgi”

15.06.2021. 09:29

 

2021. gada 15. jūnijā Ārlietu ministrija sadarbībā ar citām iestādēm un organizācijām sāk informatīvu kampaņu digitālajā vidē #CeļoApdomīgi, kuras mērķis ir sniegt ieteikumus Latvijas iedzīvotājiem ceļošanai šovasar.

Kampaņa ilgs līdz 23. jūnijam, un tajā ietverti astoņi galvenie ieteikumi ceļotājiem.

Covid-19 pandēmijas laikā situācija valstīs pastāvīgi mainās. Kas ir drošs šodien, rīt tāds var nebūt. Informatīvās kampaņas devīze ir “Apdomā labi, padari gudri!” un vadmotīvs ir aicināt pieņemt atbildīgu lēmumu par ceļošanu, izzinot situāciju galamērķa valstī un uzņemoties riskus. Kampaņas laikā tiks izplatīti astoņi tematiski vizuālie materiāli un neliels animācijas video par ieteikumiem atbildīgai ceļošanai un iespējamiem riskiem ceļojuma laikā.  

Visdrošāk ir ceļot Latvijā

Ceļotāji aicināti sekot vietējā tūrisma piedāvājumam, kā arī pašiem izzināt savu valsti. Atpūtas vietās tiek ievēroti visi drošības pasākumi. Plašākas izklaides iespējas tiek piedāvātas vakcinētām un izslimojušām personām.

CA 01 16x9

Apzinies riskus inficēties ārvalstīs!

Ja tomēr nolemts doties tālākā braucienā, ceļotāji aicināti galamērķim un tranzītam izvēlēties valstis ar zemu Covid-19 saslimstību. Jānoskaidro aktuālās ieceļošanas prasības galamērķa un tranzīta valstī. Lidostas un pasažieru pārvadātāji mēdz izvirzīt papildu prasības.

Jāapzinās, ka pasažieru pārvadātāji nesniedz pakalpojumu Covid-19 slimniekiem, tādēļ saslimšanas gadījumā jārēķinās ar ilgāku uzturēšanos ārvalstī, karantīnu, papildu izdevumiem.

CA 02 16x9

Ceļotājiem drošākā ir Eiropa

Līdz ar iedzīvotāju vakcināciju un Covid-19 sertifikāta ieviešanu vienkāršāka un drošāka ceļošana ir Eiropā.

CA 03 16x9
Digitālais Covid-19 sertifikāts drošākai ceļošanai

Ceļotāji aicināti izmantot digitālā Covid-19 sertifikāta priekšrocības, lai apliecinātu, ka ceļotājs ir vesels un nerada inficēšanās riskus citiem.

CA 04 16x9

Plānojot ceļojumu, izvēlies uzticamu tūrisma aģentūru

Labākais padomdevējs ceļojuma plānošanā ir tūrisma aģentūras. Nozares profesionāļi pārzina situāciju ārvalstīs, palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un zinās, kā rīkoties saslimšanas vai karantīnas gadījumā.

CA 05 16x9

Ceļojumu apdrošināšana

Neatkarīgi no galamērķa drošai ceļošanai nepieciešama apdrošināšana, tādēļ izvēlies piemērotu polisi! Apdrošināšana ir vajadzīga arī EVAK kartes īpašniekam. Aicinām izvēlēties savam ceļojumam piemērotu polisi un apdrošināties arī pret ceļojuma atcelšanas, pārcelšanas un Covid-19 riskiem.

CA 06 16x9

Izvērtē riskus, dodoties uz ārzemēm peļņā

Vasarā daudzi dodas peļņā uz ārvalstīm. Drošs ir tikai legāls darbs, un darba samaksai jāatbilst padarītajam darbam. Darba meklētāji tiek aicināti pieprasīt rakstisku darba līgumu saprotamā valodā un neticēt kārdinošiem solījumiem. Nebrauc peļņā par pēdējo naudu!

CA 07 16x9
Atgriešanās no ceļojuma

Atgriežoties Latvijā, jāievēro drošības noteikumi, ja tādi ir noteikti. Drošības pasākumi nav neērtība, bet gan atbildīga attieksme pret sevi un līdzcilvēkiem, lai visi varam baudīt ceļojumus arī turpmāk.

CA 08 16x9

 

Ārlietu ministrijas kampaņas sadarbības partneri ir Veselības ministrija, Ekonomikas ministrija, Iekšlietu ministrija un Valsts policija, Satiksmes ministrija, SPKC, Latvijas apdrošinātāju asociācija, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācija,  Vieglās valodas aģentūra, NVO Sustento, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, lidosta RīgaairBaltic.

 

Kampaņas tēmturi

#CeļoApdomīgi #CeļoLatvijā #CeļoVakcinēts #CeļoApdrošināts #Spkc #Cilvēktirdzniecība

 

Noderīgi resursi

Ārlietu ministrija (ceļojumu brīdinājumi par valstīm un teritorijām) – www.mfa.gov.lv

Informācija par ceļojumiem Latvijā – www.latvia.travel

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija – www.alta.net.lv

Latvijas apdrošinātāju asociācija – www.laa.lv

Slimību profilakses un kontroles centrs – www.spkc.gov.lv

Covid-19 informatīvā mājaslapa – www.covid19.gov.lv

 

Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu – www.covid19sertifikats.lv

 

Kampaņas sākotnējie vizuālie materiāli pieejami šeit.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā