Latvijas un Dienvidkorejas amatpersonas uzsver politiskās un ekonomiskās sadarbības iespējas

26.07.2021. 14:57

2021. gada 26. jūlijā darba vizītē Latviju apmeklēja Korejas Republikas (Dienvidkorejas) Nacionālās asamblejas Korejas–Latvijas draudzības grupas deputāti. Ārlietu ministrijā deputāti tikās ar ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu.

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Dienvidkoreja ir svarīgs un līdzīgi domājošs Latvijas partneris Āzijā, un abām valstīm ir saskanīgs skatījums daudzās jomās, tostarp attiecībā uz efektīva multilaterālisma lomu starptautiskajā sadarbībā, cilvēktiesībām un demokrātijas principiem.

Tikšanās laikā amatpersonas akcentēja šogad atzīmējamo Latvijas un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību 30. gadadienu. Tika apspriesta abu valstu veiksmīgā parlamentārā sadarbība un iespējas tālāk stiprināt politisko dialogu.

Apspriežot abu valstu divpusējās ekonomiskās attiecības, sarunu partneri izteica gandarījumu par pēdējo gadu laikā pieaugušo tirdzniecības apjomu, un atzīmēja ES–Dienvidkorejas Brīvās tirdzniecības nolīguma pozitīvo ietekmi. Amatpersonas bija vienisprātis par ekonomiskās sadarbības tālākas paplašināšanas potenciālu, tostarp transporta, loģistikas, farmācijas un tūrisma jomās. Parlamentārā sekretāre aicināja Dienvidkorejas partnerus pievērst uzmanību investīciju un sadarbības iespējām IKT un citās augstas pievienotās vērtības jomās. Papildus tika pausta cerība, ka tiks atjaunota iesāktā sadarbība tūrisma jomā un tiešie čarterlidojumi no Dienvidkorejas uz Latviju.

Vizītes ietvaros Dienvidkorejas Nacionālās asamblejas Korejas–Latvijas draudzības grupas deputātiem ir paredzētas tikšanās ar Saeimas vadību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Labklājības ministrijas amatpersonām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā