Latvijas Republikas un Alžīrijas Tautas Demokrātiskās Republikas divpusējās attiecības

03.11.2019. 14:32

 


 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Alžīrija atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 27. decembrī.  Diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 1998. gada 29. aprīlī.  

2017. gada 26. martā norisinājās pirmā Latvijas nerezidējošā vēstnieka Alžīrijas Tautas Demokrātiskajā Republikā  Imanta Viestura Lieģa akreditācijas vizīte Alžīrijā, kuras laikā notika tikšanās ar Alžīrijas valsts ministru, ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Ramtane Lamamru (Ramtane Lamamra). Vēstnieks rezidē Parīzē, Francijā.

2015. gada 5.-6. oktobrī norisinājās trešā Alžīrijas nerezidējošā vēstnieka Salā Lebdiuī (Salah Lebdioui) akreditācijas vizīte, kuras laikā notika tikšanās ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi. Vēstnieks rezidē Varšavā, Polijā.

Iepriekšējie nerezidējošie vēstnieki

2010. gada 11. maijā Valsts prezidents Valdis Zatlers darbam Latvijā akreditēja Alžīrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Abdelkaderu Hemri (Abdelkader Khemri).

2007. gada 27. novembrī par pirmo Alžīrijas vēstnieku Latvijā kļuva Abdelazīzs Lahiuēls (Abdelaziz Lahiouel).

 


 

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā finanšu, banknošu, maksājumu un maksājumu sistēmu, finanšu stabilitātes, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku. 

SADARBĪBA STARP PILSONISKĀS SABIEDRĪBAS GRUPĀM

2019. gada 8.-10. aprīlī Alžīrijas žurnālisti piedalījās ASV vēstniecības Ēģiptē un ASV Valsts departamenta Tuvo Austrumu lietu departamenta organizētajā Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstu žurnālistu vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi cīņā ar dezinformāciju un izstrādātu stratēģijas cīņai ar maldinošu informāciju.

2017. gada 22. un 23. aprīlī Rīgā brīvprātīgie no Alžīrijas piedalījās biedrības “Patvērums Drošā māja” rīkotajās apmācībās “Brīvprātīgo līderu skola”, lai attīstītu aktīvo brīvprātīgo spēju piesaistīt sekotājus integrācijas aktivitāšu īstenošanai un stiprinātu brīvprātīgo kustības ilgtspējību. Apmācības notika projekta “Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros, ko finansēja ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.


 

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS              

2016. gada 13.-14. marts

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča darba vizīte Alžīrijā, politiskās konsultācijas  Alžīrijas Ārlietu ministrijā 

2015. gada 27. septembris

Ārlietu ministra  Edgara Rinkēviča tikšanās ar Alžīrijas ārlietu ministru Ramtane Lamamru (Ramtane Lamamra) ANO Ģenerālās asamblejas ietvaros Ņujorkā

2010. gada 29. novembris

Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Alžīrijas prezidentu Abdelazīzu Buteflīku (Abdelaziz Bouteflika) 3. ES – Āfrikas samita ietvaros Tripolē, Lībijā

2000. gada 8. septembris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas tikšanās ar Alžīrijas prezidentu Abdelazīzu Buteflīku (Abdelaziz Bouteflika)  ANO Tūkstošgades asamblejas ietvaros Ņujorkā 

INFORMĀCIJAS AVOTI

Latvijas Republikas vēstniecība Francijā:  http://www.mfa.gov.lv/paris

Alžīrijas vēstniecība Varšavā: http://www.algerianembassy.pl/

Alžīrijas Ārlietu ministrija: http://www.mae.gov.dz/

Informācija par valsti: https://www.bbc.co.uk/news/world-africa-14118852