Latvijas Republikas un Lībijas Valsts divpusējās attiecības

03.11.2019. 14:35


 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Lībiju ir nodibinātas 2007. gada 16. februārī.

Lībijas nozīmētais pagaidu pilnvarotais lietvedis Latvijā ar rezidenci Stokholmā, Zviedrijā, ir Mohameds Zejānī (Mohamed Y. A. Zeyani).

Kopš vardarbības uzliesmojuma Lībijā 2011. gadā Latvijas un Lībijas divpusējās attiecības nav bijušas aktīvas. Latvija cer, ka tuvākajā laikā konflikta puses spēs vienoties par politiskā pārejas procesa īstenošanas turpināšanu saskaņā ar 2015. gada 17. decembrī parakstīto Lībijas Politisko vienošanos.

Par Eiropas Savienības sankciju pret Lībiju piemērošanu Latvijā


 

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā finanšu, banknošu, maksājumu un maksājumu sistēmu, finanšu stabilitātes, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.


 

INFORMĀCIJAS AVOTI

Lībijas vēstniecība Stokholmā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informācija par valsti: https://www.bbc.com/news/world-africa-13754897