Atzīmējot Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 70. gadadienu, ārlietu ministrs aicina EP dalībvalstis pildīt savas saistības

04.11.2020. 14:56

2020. gada 4. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiešsaistē piedalījās Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas sesijā, ko organizēja EP prezidējošā valsts Grieķija.

Šogad tiek atzīmēta 70. gadadiena Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai, kas likusi pamatu centrālajai un atpazīstamākajai Eiropas Padomes institūcijai – Eiropas Cilvēktiesību tiesai.

Uzsverot konvencijas nozīmi mūsdienās, E. Rinkēvičs norādīja, ka nav pieļaujama patvaļīga atkāpšanās no tajā noteiktajām saistībām: “Tieši tādas globālas krīzes kā Covid-19 pandēmija ir laiks, kad nepieciešama pastiprināta ievainojamāko personu grupu tiesību aizsardzība, it īpaši nodrošinot piekļuvi veselības aprūpei. Nav pieļaujama Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu nepildīšana, aizbildinoties ar ārkārtējo situāciju.”

Vienlaikus ministrs aicināja klātesošos pievērst pastiprinātu uzmanību situācijai Baltkrievijā: “Baltkrievija nav EP dalībvalsts, tomēr tā mums visiem ir tuvs kaimiņš. Aicinu EP institūcijas un organizācijas dalībvalstis izmantot visus pieejamos sadarbības mehānismus, lai palīdzētu Baltkrievijas tautai tās demokratizācijas procesā.”

E. Rinkēvičs pauda Latvijas bažas par to, ka atsevišķas EP dalībvalstis turpina darbības, kas grauj Eiropas Cilvēktiesību tiesas un līdz ar to visas organizācijas autoritāti. “Latvija stingri iestājas pret jebkādiem mēģinājumiem attaisnot atkāpes no EP pamatprincipiem – tiesiskuma, demokrātijas un cilvēktiesībām,” sacīja ministrs.

 

Informācijai

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949. gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, apvienojot 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija par EP dalībvalsti kļuva 1995. gadā.

Ministru komitejas sesija notiek reizi gadā prezidējošā EP valstī. Latvijas prezidentūra EP Ministru komitejā paredzēta 2023. gadā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā