RTU prorektors Tālis Juhna iekļauts ANO augsta līmeņa ekspertu grupā zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju jautājumos

14.05.2021. 14:57

2021. gada 4. maijā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs (António Guterres) iecēla Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) prorektoru Tāli Juhnu un vēl deviņus ekspertus no dažādām valstīm ANO augsta līmeņa ekspertu grupā, kas atbalsta ANO Tehnoloģiju veicināšanas mehānismu (Technology Facilitation  Mechanism). Ekspertu galvenais uzdevums būs – sniegt priekšlikumus un veicināt diskusiju, kā zinātne, tehnoloģijas un inovācijas var sekmēt ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu. ANO ģenerālsekretāra lēmums apliecina Latvijas ekspertu profesionalitāti, un ir pozitīvs novērtējums Latvijas zinātnes kopienas spējai sniegt ieguldījumu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.

Desmit pārstāvju grupā ir iekļauti zinātnieki, pētnieki, uzņēmēji un aktīvisti no dažādām zinātnes, tehnoloģiju, inovāciju un uzņēmējdarbības jomām. Plašāka informācija pieejama ANO Ekonomisko un Sociālo lietu departamenta mājas lapā.

Profesors Dr.sc.ing. Tālis Juhna ir RTU Zinātņu prorektors un Latvijas Zinātnes padomes konsultatīvās padomes priekšsēdētājs. Viņa pētījumu jomas ir ūdens kvalitāte un pārvaldība, notekūdeņu attīrīšana un atjaunojamās enerģijas ieguve. Profesors arī aktīvi iesaistās atbalsta mehānismu ieviešanā jaunuzņēmumu un inovāciju attīstībā Latvijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā