Par pieteikšanos balsošanai Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās

05.10.2022. 12:41

2021. gada 11. septembrī notiks Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas, kurās varēs piedalīties arī ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, balsojot pa pastu.

Tiesības pieteikties pasta balsošanai ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs un kuriem Varakļānu novadā vai Rēzeknes novadā: 

- bija reģistrēta dzīvesvieta vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, t.i., 2021. gada 13. jūnijā;

 - vai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Pieteikumu balsošanai pa pastu Centrālajai vēlēšanu komisijai var iesniegt no 2021. gada 2. augusta līdz 12. augustam:

-  izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu;

-  izmantojot oficiālo elektronisko adresi (eAdrese);

-  nosūtot pieteikumu uz CVK e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

-  nosūtot pieteikumu CVK pa pastu (adrese Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050).

Sūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personiski, uz iesnieguma jābūt vēlētāja parakstam, savukārt sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu.

Tāpat pieteikumus balsošanai pa pastu no 2. augusta līdz 12. augustam iespējams iesniegt visās Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, izņemot Latvijas vēstniecību Austrālijā un vēstniecību Baltkrievijā. Baltkrievijā dzīvojošie Latvijas valsts piederīgi pieteikumus balsošanai pa pastu var iesniegt konsulātā Vitebskā.

Pieteikumus šajās pārstāvniecībās varēs iesniegt klātienē, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku, vai nosūtot pieteikumu pa pastu.

Iepazīties ar detalizētu informāciju par Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanu norisi iespējams Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā uz www.cvk.lv 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā