Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

20.05.2022. 10:23

Informācija par ārvalstīs dzimuša bērna reģistrāciju Latvijas Republikas pilsonībā atrodama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā.

Jaundzimuša bērna reģistrēšana par Latvijas Republikas pilsoni

Reģistrējot bērnu Latvijas pilsonībā ar vēstniecības starpniecību, maksājama konsulārā nodeva 40EUR. Lai bērnu reģistrētu Latvijas pilsonībā, vismaz vienam no vecākiem ir jābūt Latvijas pilsonim. Vēstniecībā jāiesniedz (vai uz vēstniecību pa pastu jānosūta) sekojoši dokumenti:

Iesniegumā, norādot bērna vārda, uzvārda atveidojumu latviešu valodā, jāievēro MK noteikumu Nr. 114 prasības. Konsultācijas var saņemt Latviešu valodas aģentūrā pa tel: + 371 67225879 vai rakstot e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Citvalodu personvārdu atveidi latviešu valodā ir iespējams arī apskatīt mājaslapā personvarduatveide.lv.

Vēstniecība informāciju pārsūta uz  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Latvijā, kas mēneša laikā bērnu reģistrē pilsonībā un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz norādīto korespondences adresi Dānijā.

Pēc personas koda saņemšanas bērnu var pieteikt personu apliecinoša dokumenta noformēšanai. 

Atgādinām, ka, uzturoties ārvalstīs, arī bērniem ir obligāti jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai.

 

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 974 „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni”.