Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

10.08.2021. 14:13

Informācija par Latvijas Republikas pilsonības iegūšanu atrodama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā.

Jaundzimuša bērna reģistrēšana par Latvijas Republikas pilsoni

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, vismaz vienam no vecākiem ir jābūt Latvijas pilsonim. Vēstniecībā jāiesniedz (vai uz vēstniecību pa pastu jānosūta) sekojoši dokumenti:

  • Iesniegums:
  • Personas datu apliecinājuma (Personattest/Certificate of Personal Data) oriģināls (dokumentam jābūt dāņu un angļu valodā ar izsniedzējiestādes amatpersonas parakstu un zīmoga nospiedumu);
  • Vecāku personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība) datu lapu kopijas;
  • Kopš 01.10.2019. par dokumentu pārsūtīšanu bērna reģistrēšanai Latvijas pilsonībā maksājama konsulāra nodeva 40 EUR apmērā. Rekvizīti nodevas samaksai, ja dokumenti vēstniecībā tiek iesniegti pa pastu;

  • Apliecinājums par konsulārās nodevas samaksu (izdruka no bankas), ja dokumenti tiek iesniegti pa pastu.

Iesniegumā, norādot bērna vārda, uzvārda atveidojumu latviešu valodā, jāievēro MK noteikumu Nr. 114 prasības. Konsultācijas var saņemt Latviešu valodas aģentūrā pa tel: + 371 67225879 vai rakstot e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Citvalodu personvārdu atveidi latviešu valodā ir iespējams arī apskatīt mājaslapā personvarduatveide.lv.

Vēstniecība informāciju pārsūta uz  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Latvijā, kas mēneša laikā bērnu reģistrē pilsonībā un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz norādīto korespondences adresi Dānijā.

Pēc personas koda saņemšanas bērnu var pieteikt personu apliecinoša dokumenta noformēšanai. 

Atgādinām, ka, uzturoties ārvalstīs, arī bērniem ir obligāti jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai.