Notariālās darbības

24.01.2019. 15:04

Lūdzam ņemt vērā, ka notariālās darbības vēstniecībā tiek veiktas Dānijā pastāvīgi dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri par savu dzīvesvietu Dānijā ir paziņojuši Iedzīvotāju reģistra likumā noteiktajā kārtībā.

Vēstniecībā var veikt sekojošas notariālās darbības:

  •          apliecināt paraksta īstumu (arī tulkotāja paraksta īstumu);
  •          apliecināt dokumentu kopijas;
  •          apliecināt to, ka persona ir dzīva;  
  •          notariālā akta veidā noformēt pilnvaru vai piekrišanu tikai par bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju interešu pārstāvībai Pilnvaras devējam uz vēstniecības e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   iepriekš jāatsūta pilnvaras teksta projekts, kā arī jānorāda pilnvaras izsniedzēja un personas, kas tiek pilnvarota, faktiskās adreses un pases/personas apliecības dati.
  •          apliecināt notariālo aktu izrakstus un norakstus.

Vēstniecībā neveic dokumentu uzrādīšanas laika apliecinājumu, pilnvarojuma atsaukšanu un paziņojuma nodošanu.

Lai veiktu notariālās darbības, vēstniecībā jāierodas personīgi, iepriekš pierakstoties uz pieņemšanas laiku, jāuzrāda sava pase/personas apliecība un jāveic valsts un konsulāro nodevu samaksa par pakalpojumu ar maksājumu karti (skaidru naudu pieņemt nevaram). 

Par valsts un konsulāro nodevu apmēru par notariālajām darbībām lūdzam interesēties vēstniecībā.

Notariālās darbības un cita veida pilnvaru noformēšanu var veikt pie jebkura Dānijas notāra. Plašāka informācija pieejama šeit.

Dānijas izsniegtie publiskie dokumenti Latvijā ir atbrīvoti no legalizācijas (Apostille) prasības vai kādas citas līdzīgas formalitātes.