Latvijas Republikas un Izraēlas Valsts divpusējās attiecības

06.11.2020. 16:28

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Izraēlu tika nodibinātas 1992. gada 6. janvārī. 1992. gada oktobrī Izraēla atvēra savu vēstniecību Latvijā. Kopš 1995. gada 21. februāra Izraēlā strādā Latvijas vēstniecība.

Starp Latviju un Izraēlu pastāv intensīvs politiskais dialogs, augsta līmeņa vizīšu apmaiņa, kā arī ir izveidota plaša divpusējā līgumtiesiskā bāze un notiek sadarbība starptautiskajās organizācijās. Starp abu valstu kultūras darbiniekiem, sabiedriskajiem aktīvistiem un iedzīvotājiem ir izveidojies plašs kontaktu tīkls.


 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Diplomātiskie sakari starp Latviju un Britu mandāta teritoriju tika nodibināti 1928. gada 17. augustā, kad ar Latvijas Ministru kabineta rīkojumu Mordehajs Kaspi tika iecelts par Latvijas goda konsulu Jeruzalemē. 1932. gadā M. Kaspi tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Pēc Latvijas inkorporācijas PSRS, saskaņā ar Latvijas PSR Ministru kabineta 1940. gada 22. augusta lēmumu visi Latvijas goda konsulāti tika slēgti un to vadītāji, tai skaitā M. Kaspi, atbrīvoti no amata. Tomēr M. Kaspi, neuzskatot PSRS un Latvijas PSR valdības direktīvas par juridiski saistošām, turpināja pildīt konsulārās funkcijas Latvijas sūtniecības Londonā pakļautībā līdz mūža beigām 1947. gadā.

Latvijas vēstnieki Izraēlā 

Aivars Groza - kopš 2020. gada septembra

Elita Gavele 2016. gada augusts - 2020. gada septembris

Andris Vilcāns 2013. gada marts – 2016. gada jūlijs

Mārtiņš Perts 2008. gada decembris - 2012. gada septembris

Kārlis Eihenbaums 2004. gada septembris – 2008. gada jūlijs

Jānis Lovniks 2000. gada janvāris – 2004. gada maijs

Ivars Silārs 1995. gada janvāris – 2000. gada janvāris

Izraēlas vēstnieki Latvijā

Orli Gila kopš 2019. gada septembra

Lironne Bar-Sade 2015. gada augusts – 2019. gada augusts

Hagit Ben Jakov 2011. gada oktobris – 2015.gada augusts

Hens Ivri Apter 2006. gada septembris – 2010. gada augusts

Garijs Korens 2003. gada augusts – 2006. gada jūlijs

Ābrams Benjamins 2000. gada novembris - 2003. gada jūlijs

Odeds Ben-Hurs 1996. gads – 1999. gads

Tova Hercla 1992. gads – 1996. gads

Latvijas goda konsuli Izraēlā

Goda ģenerālkonsule

Sāra Alalūfa – Ašdodā un Dienvidu apgabalā no 1997. gada 7. jūlija

Goda konsuls

Asafs Kaspi - Eilātā no 2004. gada 17. maija

 

PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

 • 2017. gada 22. martā pirmo reizi Saeimas vēsturē notika Latvijas Saeimas un Izraēlas Kneseta parlamentāriešu sadraudzības grupu teletilts.
 • 2017. gada 21.- 25. maijā notika Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputātu vizīte Izraēlā.
 • 2018. gada 16. janvārī notika Latvijas Saeimas un Izraēlas Kneseta parlamentāriešu sadraudzības grupu otrais teletilts.
 • 2017. gada jūnijā Rīgā darba vizītē uzturējās Ksenija Svetlova, toreizējā Kneseta sadraudzības grupas priekšsēdētāja.
 • 2018. gada 6. decembrī 13. Saeimā tika izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Izraēlas parlamentu. Grupas vadītājs – Boriss Cilēvičs (S), vadītāja vietnieks – Gatis Eglītis (JK).
 • Līdz 2019. gada 9. aprīlim Izraēlas Kneseta 20. sasaukumā darbojās Izraēlas-Latvijas parlamentu sadarbības grupa, kuras vadītāja bija Ksenija Svetlova.


 

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā finanšu, banknošu, maksājumu un maksājumu sistēmu, finanšu stabilitātes, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

-        Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Izraēlu

-        Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Izraēlu

-        Tiešās investīcijas

-        Tūrisms

Svarīgākās aktivitātes:

 • 2017. gada 25. maijā Telavivā notika lidsabiedrības airBaltic reprezentācijas pasākums 25 lielākajām Izraēlas tūrisma aģentūrām.
 • 2017. gada 4.-7. septembrī notika Ministru prezidenta biedra un ekonomikas ministra A.Ašeradena un viņu pavadošās delegācijas divpusējā darba vizīte Izraēlā un dalība Tel Aviv Innovation Summit.
 • 2016., 2017., 2018. gadā Latvijas delegācija (Food Union, Latvijas Piensaimnieku asociācija, Tukuma piens un Cesvaines piens) piedalījās Izraēlas Starptautiskajā pārtikas izstādē ISRA FOOD.
 • 2016., 2017., 2018. gados Latvijas delegācijas piedalījās IMTM – starptautiskajā lielākajā tūrisma izstādē Izraēlā.
 • 2018. un 2019. gadā Latvijas pašvaldību delegācija piedalījās Izraēlas starptautiskajā pašvaldību konferencē MUNIWORLD 2018 un MUNIWORLD 2019.
 • 2019.-2020. gadā Latvija pirmo reizi piedalījās ES-Izraēlas Twinning projektā “Izraēlas reglamentējošo spēju stiprināšana telekomunikāciju jomā, koncentrējoties uz pakalpojumu sniegšanu tīklos”. Latviju šajā projektā pārstāv Latvijas Sabiedrības pakalpojumu regulēšanas komisija.
 • 2020. gada 10. februārī Latvijas vēstniecība Izraēlā sadarbībā ar aviokompāniju airBaltic un Rīgas pilsētas tūrisma aģentūru LiveRiga organizēja tūrisma pasākumu tūrisma operatoriem un Izraēlas žurnālistiem “Welcome to Latvia – the top summer holiday destination for culture lovers”, lai  reklamētu Rīgu un Jūrmalu kā tūrisma, kultūras mantojuma, mūzikas un gastronomijas galamērķi. Īpaša uzmanība tika veltīta diviem lielākajiem klasiskās mūzikas festivāliem Latvijā: “Rīga-Jūrmala” un “Jūrmalas Festivālam.” Ar prezentācijām pasākumā uzstājās airBaltic, “Rīga Jūrmala mūzikas festivāla”, nodibinājumu LiveRiga,  VisitJūrmala un Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvji.


 

SADARBĪBA KULTŪRAS, IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES JOMĀS

Kopš 1995. gada 7. novembra sadarbību šajās jomās regulē Latvijas-Izraēlas divpusējais līgums. 2016. gadā parakstīta nākamā starpvaldību sadarbības programma „Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības izglītības, zinātnes, kultūras, jaunatnes lietu un sporta sadarbības programma 2016.-2019. gadam.”

Izglītība un zinātne

Izglītības un zinātnes jomā notiek regulāra sadarbība starp Latvijas un Izraēlas augstskolām, tai skaitā studentu un pasniedzēju apmaiņa, dalība pētniecības programmās, stipendijas studijām un pētniecības darbam.

Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centrs (izveidots 1998. gadā) nodrošina studentiem, pētniekiem un citiem interesentiem iespēju iegūt akadēmiskas zināšanas par ebreju vēsturi, filosofiju, valodu, kultūru un reliģisko domu, piedāvājot lekcijas, gatavojot publikācijas un organizējot pētnieciskas aktivitātes.

Kopš 2006. gada Latvijas Universitātes (LU) Āzijas studiju nodaļa piedāvā studiju programmu, kurā iespējams apgūt Jūdaikas nozari, senebreju valodu, moderno ebreju valodu un kultūru.

Notiek sadarbība starp Latvijas un Izraēlas Zinātņu akadēmiju, tai skaitā informācijas apmaiņa, darbs pie kopējām publikācijām.

Rīgā 1989. gada 1. septembrī tika atklāta pirmā Šimona Dubnova vārdā nosauktā ebreju vidusskola. 2019./2020. mācību gadā Latvijas valsts finansējumu saņēma divas izglītības iestādes, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas ebreju valodā.

2018. gada 28. oktobrī – 2.novembrī notika Latvijas Cietvielu fizikas Institūta vadītāju vizīte Izraēlā. Vizītes mērķis – nodibināt kontaktus kopīgiem projektiem ar Izraēlas attiecīgiem institūtiem.

Kultūra

Notiek regulāra kultūras un mākslas pasākumu apmaiņa, tostarp mākslas izstādes, izrādes un koncerti, abpusēja dalība mākslas festivālos, filmu seansi, sadarbība starp dzejniekiem un tulkotājiem un muzejiem.

2016. gadā ar koncertiem Izraēlā uzstājās Latvijas akadēmiskais koris “Latvija”

2017. gadā sadarbībā ar Latvijas studiju “Ego Media” tapusi pirmā Latvijas-Izraēlas kopražojuma dokumentālā filma „Operācija “Kāzas”” (Operation “Wedding”), režisore Anata Zalmansone-Kuzņecova. Filmas pirmizrāde Latvijā notika 2017. gada 19. oktobrī Izraēlas filmu nedēļas laikā.

2018. gada 10. maijā muzejā “Ebreji Latvijā” notika izstādes “Es – Žabotinskis” atklāšana. Izstādi bija veidojuši kolēģi un sadarbības partneri no Izraēlas valdības aģentūra Austrumeiropas ebreju imigrācijas un izglītības jautājumos.

2018. gada 6. oktobrī Rīgā notika Izraēlas jauno mākslinieku izstāde “Sapņi un drāmas”, lielākais vizuālās mākslas projekts kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas.

2019. gada februārī Izraēlas tūrisma izstādē IMTM 2019 Telavivā tika sniegta informācija par VSIA „Latvijas Koncerti” darbību.  

Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) mērķprogrammā “Valstiski nozīmīgi pasākumi” 2019. gadā atbalstījis izstādi par ebreju vēsturi Latvijā “Kultūras tilti”.

2019. gada oktobrī Latvijas spēlfilma “Tēvs Nakts” tika iekļauta  35. Haifas starptautiskā filmu festivāla programmā un saņēma labākās ārzemju filmas apbalvojumu kategorijā “Between Israeli and Jewish Identity”.

Latvijas Simtgades projekti Izraēlā:

 • 2018. gada 23. novembrī Telavivā tika atklāta divu Latvijas foto mākslinieku Aļņa Stakles un Ivetas Gabaliņas (Vaivodes) foto izstāde.
 • 2019. gada 4. aprīlī Telavivas Bauhaus centrā notika Rīgas Jūgendstila centra  izstādes "Rīgas jūgendstils arhitektūrā un mākslā" atklāšanas pasākums.
 • 2018. gada maijā ar viesizrādēm Telavivā, Starptautiskā teātru festivāla “Jaffa Fest 2018” ietvaros notika Jaunā Rīgas teātra viesizrādes ar trijām izrādēm “Garā dzīve”.
 • 2019. gada jūlijā notika teātra un operas režisores Rēzijas Kalniņas vizīte Izraēlā – dalība Verdi operas “Rigoletto” tapšanā Starptautiskā Jeruzalemes operas festivāla laikā, intervijas Izraēlas presei, tikšanās ar Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas interesentiem un latviešu biedrību Izraēlā;
 • 2019. gada augustā notika piecu vadošo Izraēlas žurnālistu vizīte Latvijā;
 • 2019. gada 15. oktobrī notika Latvijas spēlfilmas “Tēvs Nakts” pirmizrāde Telavivas Sinematēkā. Filmu noskatījās 400 skatītāju, tostarp aptuveni 100 Žaņa Lipkes izglābto ebreju pēcnācēju;
 • 2019. gada 18. novembrī, atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadskārtu un Latvijas Neatkarības 101. gadadienu, notika ceļojošās fotoizstādes “The Baltic Way that Moved the World” atklāšana Telavivas centrā “HaTihon Tower” ēkā.

Holokausta izglītība, pētniecība, piemiņa

Kā Starptautiskās holokausta darba grupas dalībniece (no 2004. gada) Latvija cieši sadarbojas ar Izraēlu un dažādām pasaules organizācijām, īstenojot projektus holokausta izglītībā, pētniecībā un piemiņā. 2012. gadā organizācija pieņēma lēmumu par nosaukuma maiņu, pārdēvējot to par Starptautisko holokausta piemiņas aliansi (International Holocaust Remembrance Alliance –  IHRA).  Latvijā regulāri notiek holokausta izpētei, ebreju kultūras un literatūras apzināšanai veltīti starptautiski pasākumi. Latvijas Valsts prezidenta administrācijas Vēsturnieku komisijas pārstāvji regulāri piedalās starptautiskos pasākumos par holokausta vēsturi. Arī Latvijā regulāri notiek holokausta izpētei, ebreju kultūras un literatūras apzināšanai veltīti starptautiski pasākumi.

Izraēlas Valsts ir augstu novērtējusi Latvijas iedzīvotāju ieguldījumu ebreju glābšanā kara laikā. 135 Latvijas ebreju glābēji ir saņēmuši Izraēlas apbalvojumu „Taisnīgais starp tautām” (Righteous among Nations). Starpkaru periodā Latvija deva patvērumu daudziem ebreju bēgļiem no Vācijas, tai skaitā ievērojamajam vēsturniekam, publicistam un sabiedriskajam darbiniekam Šimonam Dubnovam.

Pieminot 75 gadus kopš Holokausta sākuma, atklāta Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centra datubāze “Holokausta piemiņas vietas Latvijā” http://memorialplaces.lu.lv/karte/ (angļu un latviešu valodās). Datubāze tapusi Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centra 2013. gadā uzsāktā projekta ietvaros, pateicoties Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses (IHRA) finansiālajam atbalstam.

2013. gada 30. jūlijā Rīgā tika atklāts Žaņa Lipkes memoriāls. Atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izraēlas Valsts prezidents Šimons Peress. Jau 2007. gada 4. jūlijā Rīgā pie Horālās Sinagogas drupām tika atklāts piemineklis ebreju glābējam Žanim Lipkem. 2005. gada 3. jūnijā Šķēdē tika atklāts memoriāls Liepājas ebrejiem – holokausta upuriem. 

2017. gada 26. – 28. aprīlī Rīgas Ebreju Kopienas namā notika jau 10. starptautiskā konference “Ebreji mainīgajā pasaulē”.  

Kopš 2011. gada Latvijas pedagogi piedalās ikgadējos profesionālās pilnveidošanas kursos par holokausta izglītību. Pēdējais seminārs notika 2020. gada 2. martā “Yad Vashem” muzejā.

2018. gadā Žaņa Lipkes memoriāls ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu izdeva grāmatu “Glābējcilvēks Žanis Lipke”. 2019. gadā grāmata tiks pārtulkota angļu un krievu valodās

2018. gadā Latvijā pēc Ineses Zanderes romāna ir tapusi filma “Tēvs. Nakts), angļu versijā “The Mover” (režisors Dāvis Sīmanis). 

 

DARBS AR DIASPORU

Pamazām Izraēlā veidojas latviešu biedrība, kura apvieno jaunāko paaudzi, ne tikai ebreju izcelsmes cilvēkus, bet arī jaunāka gada gājuma cilvēkus, kuri strādā vai ir izveidojuši ģimenes Izraēlā. Pirmais lielais pasākums notika 2018. gada 18. novembrī vēstniecības telpās, atzīmējot Latvijas Simtgadi. Uz pasākumu ieradās ap 30 cilvēku, visi gatavi un apņēmīgi veidot biedrību.

Turpinās ikdienas sadarbība un komunikācija ar Latvijas un Igaunijas ebreju asociāciju, īpaši ar tās priekšsēdētāju Eli Valku. Par īpašiem nopelniem Latvijas vārda nešanā Izraēlā 2018. gada 23. novembrī Eli Valkam tika pasniegts Latvijas Ārlietu ministrijas Atzinības raksts.

2018. gada 5. martā plašā prezentācijas pasākumā Telavivā notika Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas Izraēlā un Vēstniecības kopprojekta – bukleta “No Latvijas līdz Vidusjūrai: Izcilie Latvijas ebreji – Izraēlas Valsts dibināšanas un attīstības sekmētāji” atklāšanas pasākums. Buklets trijās valodās. 2019. gadā uzsākts darbs pie otrā bukleta sagatavošanas, ko plānots publicēt 2020. gada 2. pusgadā. Bukleta sagatavošana ir viens no Ārlietu ministrijas atbalstītajiem Latvijas diasporas un tās organizāciju veidotajiem projektiem.    

 

SADRAUDZĪBAS PILSĒTAS 

Četrām Latvijas pilsētām ir noslēgti sadraudzības līgumi ar Izraēlas pilsētām:

 • 2014. gada 26. jūlijā Valkas novada dome noslēdza sadarbības līgumu ar Ibillinas (I’billin) pilsētu;
 • 2012.gada 17.oktobrī Jūrmalas dome parakstīja sadraudzības protokolu ar Ašdodas (Ashdod) pilsētu;
 • 2003. gada 17. novembrī Daugavpils dome parakstīja sadarbības līgumu ar Ramli (Ramle);
 • 2000. gada 8. decembrī Tukuma pilsētas dome parakstīja sadarbības līgumu ar Bneiaišu (B’ney Ayish).

 


 

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2020. gada 23. janvāris Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vizīte Izraēlā, dalība Aušvicas atbrīvošanas 75. gadadienas piemiņas pasākumos
2019. gada 25.-26. novembris Baltijas valstu un Izraēlas politisko direktoru konsultācijas Izraēlā
2019. gada 12. marts Latvijas Ārlietu ministrijas vēstnieka – Divpusējo attiecību direkcijas vadītāja Ilgvara Kļavas politiskās konsultācijas Izraēlā
2018. gada 11.- 15. jūnijs Latvijas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska dalība forumā “International Ministerial Forum Combatting Terror”, tikšanās ar Izraēlas iekšlietu ministru Arje Deri
2018. gada 6.-9. jūnijs Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Izraēlā
2018. gada 10. maijs Latvijas Ārlietu ministrijas vēstnieka – Divpusējo attiecību direkcijas vadītāja Ilgvara Kļavas politiskās konsultācijas Izraēlā
2018. gada 24. augusts Baltijas valstu premjerministru tikšanās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu Viļņā
2017. gada 8.-9. novembris Baltijas valstu un Izraēlas ārlietu ministrijas politisko direktoru konsultācijas Rīgā

2017. gada 10.-12. septembris

Izraēlas Kneseta priekšsēdētāja Juli Joela Edelšteina  vizīte Latvijā

2017. gada 4.-7. septembris

Latvijas ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizīte Izraēlā

2017. gada 20. jūnijs

Izraēlas Ārlietu ministrijas  ģenerāldirektores Eiropas lietās vietnieces – vēstnieces Rodikas Radianas-Gordonas politiskās konsultācijas Rīgā

2017. gada 21.-25. maijs

Saeimas Eiropas lietu un Ārlietu komisiju deputātu vizīte Izraēlā

2017. gada 5.-7. marts      

Latvijas aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa vizīte Izraēlā
2016. gada 7.-10. novembris Latvijas zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizīte Izraēlā
2016. gada 2. novembris Baltijas valstu un Izraēlas politisko direktoru konsultācijas Izraēlā
2016. gada 26.-27. septembris Latvijas izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska vizīte Izraēlā 
2016. gada 14. septembris Izraēlas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora vietnieka Eiropas Savienības jautājumos Sami Revela darba vizīte Latvijā
2016. gada 29. februāris Latvijas Ārlietu ministrijas vēstnieka – Divpusējo attiecību direkcijas vadītāja  Marģera Krama politiskās konsultācijas Izraēlā 
2015. gada 14.-15. oktobris Latvijas veselības ministra Gunta Belēviča darba vizīte Izraēlā
2015. gada 11. marts Izraēlas Ārlietu ministrijas politiskā direktora Alona Ušpica politiskās konsultācijas Rīgā 
2014. gada 17. septembris Izraēlas Kneseta (parlamenta) vecāko amatpersonu delegācijas vizīte Latvijā
2014. gada 3.-4. novembris Izraēlas Ārlietu ministrijas  ģenerāldirektora vietnieka Aharona Lešnojāra politiskās konsultācijas Rīgā      
2014. gada 26.-29. oktobris Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Viktora Makarova vizīte Izraēlā 
2014. gada 23. oktobris Izraēlas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu ģenerāldirektora Aviva Širona politiskās konsultācijas Rīgā    
2013. gada 28.-30. jūlijs Izraēlas Valsts prezidenta Šimona Peresa valsts vizīte Latvijā
2012. gada 29.-30. oktobris Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Izraēlā
2012. gada 3. septembris Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Teikmaņa politiskās konsultācijas Izraēlā
2012. gada 17.-18. aprīlis Izraēlas enerģētikas un ūdens resursu ministra Uzi Landau  vizīte Latvijā
2011. gada 20.-21. septembris Izraēlas rūpniecības, tirdzniecības un darba ministra Šaloma Simhona  vizīte Latvijā
2011. gada 4.-5. jūlijs Izraēlas tūrisma ministra Stasa Misežņikova vizīte Latvijā
2011. gada 3.-5. maijs Izraēlas ārlietu ministra vietnieka Daniela Ajalona politiskās konsultācijas Rīgā
2010. gada 4.-5. jūlijs Izraēlas ārlietu ministra Avigdora Libermana vizīte Latvijā
2010. gada 3.- 7. maijs Latvijas satiksmes ministra Kaspara Gerharda darba vizīte Izraēlā
2010. gada 13. aprīlis Izraēlas stratēģisko lietu ministra Moše Jālona vizīte Rīgā
2009. gada 1. decembris Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Teikmaņa politiskās konsultācijas Izraēlā
2009. gada 5.-11. novembris Latvijas veselības ministres Baibas Rozentāles dalība starptautiskā konferencē „The Global Financial Crisis – Implications For Women
2009. gada 22. septembris Latvijas ārlietu ministra Māra Riekstiņa tikšanās ar Izraēlas ārlietu ministru Avigdoru Libermanu ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā
2009. gada 26. augusts Izraēlas sabiedrisko lietu un diasporas ministra Juli Joela Edelšteina vizīte Latvijā
2008. gada 16. jūnijs Izraēlas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora vietnieka Pini Avivi  politiskās konsultācijas Rīgā
2008. gada 27.-28.maijs Izraēlas pensionāru lietu ministra Rafi Eitana vizīte Latvijā
2008. gada 16.-18. maijs Izraēlas armijas delegācijas vizīte Latvijā
2008. gada 13.-14. maijs Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera dalība starptautiskā konferencē “Facing Tommorrow”, tikšanās ar Izraēlas prezidentu Šimonu Peresu un premjerministru Ehudu Olmertu
2008. gada 23.-26. februāris Saeimas parlamentārās sadarbības grupas ar Izraēlu delegācijas vizīte Izraēlā
2008. gada 24.-26. janvāris Latvijas kultūras ministres Helēnas Demakovas dalība holokausta piemiņas pasākumos Jad Vašem centrā Izraēlā
2007. gada 13. novembris Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieka Edgara Skujas  politiskās konsultācijas Izraēlā
2007. gada 29.-30. augusts Izraēlas reliģijas lietu ministra Ichaka Koena vizīte Latvijā
2007. gada 12.-13. marts Latvijas un Izraēlas starpvaldību komitejas sēde Jeruzalemē, Latvijas-Izraēlas kultūras, izglītības un zinātnes sadarbības programmas parakstīšana 2007. – 2010. gadam
2007. gada 19.-22. februāris Latvijas ārlietu ministra Arta Pabrika oficiālā vizīte Izraēlā
2007. gada 12.-15. februāris Izraēlas un Latvijas parlamentārās draudzības līgas vizīte Latvijā
2006. gada 9.-11. maijs Latvijas zemkopības ministra Mārtiņa Rozes darba vizīte Izraēlā
2006. gada 19.-22. februāris Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas valsts vizīte Izraēlā
2005. gada 20.–22. septembris Izraēlas prezidenta Moše Kacava valsts vizīte Latvijā
2005. gada 21. jūnijs Izraēlas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora vietnieka Marka Sofera politiskās un ekonomiskās konsultācijas Rīgā
2005. gada 14.-17. marts Latvijas izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes vizīte Izraēlā, dalība holokausta piemiņas centra “Yad Vashem” atklāšanā
2005. gada 16.-18. februāris Latvijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Edgara Rinkēviča vizīte Izraēlā, saprašanās memoranda parakstīšana par rūpniecisko sadarbību aizsardzības jomā
2003. gada 17.-19. septembris Izraēlas Kneseta priekšsēdētāja Reuvena Rivlina vizīte Latvijā
2003. gada 2.-3. jūnijs Latvijas un Izraēlas politiskās un ekonomiskās konsultācijas Izraēlā
2001. gada 1.-5. decembris Saeimas priekšsēdētāja Jāņa Straumes oficiālā vizīte Izraēlā
2001. gada 18.-22. novembris Izraēlas infrastruktūras ministra Avigdora Libermana vizīte Latvijā
2000. gada 20. novembris Izraēlas Kneseta sadarbības grupas ar Latviju priekšsēdētāja Genādija Rigera  vizīte Latvijā
1999. gada 5.-8. septembris Latvijas zemkopības ministra Aigara Kalvīša dalība izstādē “Agritech’ 99
1999. gada 11.-13. janvāris Izraēlas Kneseta priekšsēdētāja Dana Tihona oficiālā vizīte Latvijā
1998. gada 23.-25. februāris Latvijas Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa valsts vizīte Izraēlā
1995. gada 6. novembris Latvijas Ministru prezidenta Māra Gaiļa dalība Izraēlas  premjerministra Ichaka Rabina bērēs
1994. gada 30. aug. - 1. sep. Izraēlas Kneseta priekšsēdētāja Ševaha Veisa vizīte Latvijā
 

 

 


 

INFORMĀCIJAS AVOTI

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija: https://www.mfa.gov.lv

Latvijas Republikas vēstniecība Izraēlas Valstī:  https://www.mfa.gov.lv/israel/  ;

https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Israel-1742047706058745

Izraēlas vēstniecība Rīgā: https://embassies.gov.il/riga-en/Pages/departments.aspx

Izraēlas Valsts Ārlietu ministrija: https://mfa.gov.il/MFA/Pages/default.aspx

Informācija par valsti: https://www.bbc.com/news/world-middle-east-14628835

Latvijas un Igaunijas ebreju asociācija Izraēlā:  https://www.facebook.com/groups/360701437596772/

Muzejs “Ebreji Latvijā”: https://www.ebrejumuzejs.lv/

Žaņa Lipkes memoriāls: http://lipke.lv/lv