Informācija par pieteikšanos 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

25.03.2021. 11:20

2021. gada 5. jūnijā notiks kārtējās pašvaldību domes vēlēšanas, kurās pirmo reizi varēs piedalīties arī vēlētāji no ārzemēm, balsojot pa pastu. Pieteikumus balsošanai pa pastu varēs iesniegt arī Latvijas vēstniecībā Japānā no 2021. gada 27. marta līdz 24. aprīlim (ieskaitot).

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma,

-       kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (uz šī gada 7. martu) vai

-       kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

NB! Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

Pieteikumu balsošanai pa pastu CVK var iesniegt: 

-       izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu;

-       nosūtot uz CVK oficiālo elektronisko adresi, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu;

-       nosūtot CVK pa pastu;

-       vēstniecībā Japānā klātienē vai nosūtot pa pastu.

Pieteikumi klātienē tiek pieņemti tikai pēc iepriekšējā pieraksta, nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Brīvas formas Centrālajai vēlēšanu komisijai adresētā pieteikumā jānorāda:

-       vārds, uzvārds, personas kods;

-       elektroniskā pasta adrese, uz kuru vēlaties, lai tiktu nosūtīta informācija ar tīmekļvietnes adresi, kurā būs pieejami vēlēšanu materiāli.

Detalizēta informācija par pašvaldību vēlēšanām pieejama CVK mājas lapā