Ārlietu ministrija aicina izmantot iespēju piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās ārzemēs kādā no 98 iecirkņiem 41 valstīs

02.12.2014. 19:09

4. oktobrī balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kas pastāvīgi vai īslaicīgi uzturas ārvalstīs, varēs piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās jebkurā no 98 iecirkņiem 41 valstīs. Pilns saraksts ar iecirkņiem, kā arī to adreses ir atrodamas šeit.

No 29. septembra līdz 3. oktobrim iecirkņos varēs iepazīties ar partiju programmām, kandidātu sarakstiem. Informācija par visiem kandidātiem ir pieejama šeit. Aicinām ņemt vērā, ka ārvalstī būs iespējams balsot par Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātiem.

Vēlēšanu dienā – 4. oktobrī – visi vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst. 7:00 līdz plkst. 20:00 pēc vietējā laika.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu. Ierodoties iecirknī, vēlētājam būs jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase. Ja vēlētājam nav derīgas pilsoņa pases, 12.Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties, uzrādot personas apliecību un vēlētāja apliecību, ko no 22. septembra līdz 3. oktobrim ir iespējams saņemt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā. Plašāka informācija par vēlētāja apliecību ir pieejama šeit.

Lai vieglāk varētu atrast Jūsu atrašanās vietai ārvalstīs tuvāko iecirkni, Ārlietu ministrija ir izstrādājusi interaktīvo karti, kas ir pieejama arī aplikācijas veidā.