24. maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas

02.12.2014. 19:09

24. maijā Latvijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti

Lai arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās ārvalstīs netiek veidoti iecirkņi, tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir arī Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo vai vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs. Šie vēlētāji vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu. Pasta balsošanai bija nepieciešams pieteikties iepriekš.

Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bija vairākas iespējas, lai pieteiktos balsošanai pa pastu:

- līdz 12. aprīlim pieteikties Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā vai

- līdz 24. aprīlim nosūtot pa pastu vai iesniedzot personīgi iesniegumu Vēlēšanu iecirknī balsošanai pa pastu Rīgā, Elizabetes ielā 57, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta telpās, vai

 - līdz 27. aprīlim tiešsaistē, izmantojot e-pakalpojumu "Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs”.

Vēlēšanu iecirkņa komisija uz iesniegumā norādīto adresi nosūtīja balsošanas materiālus.

Pēc balsošanas materiālu saņemšanas vēlētājs, izdarot savu izvēli, aploksni ar izvēlēto kandidātu sarakstu nosūta pa pastu -  

Vēlēšanu iecirknim balsošanai pa pastu - adrese: Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments, Elizabetes ielā 57, Rīgā, LV – 1050.

!Balsojumu pasta balsošanas iecirknim Rīgā, Elizabetes ielā 57 vēlētājam jānosūta ar aprēķinu, lai sūtījums iecirknī pienāktu līdz vēlēšanu dienai, 24. maijam!

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir iespēja izvēlēties balsot par attiecīgās dalībvalsts Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu sarakstiem. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājiem Eiropas Parlamenta vēlēšanām jāreģistrējas attiecīgajā dalībvalstī un vēlēšanās jāpiedalās saskaņā ar šīs valsts vēlēšanu nosacījumiem. Jāievēro – ja vēlētājs izvēlas šo iespēju, tad saskaņā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma 6. panta pirmo daļu viņš zaudē tiesības balsot par Latvijas Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu sarakstiem un tiek svītrots no Latvijas vēlētāju saraksta.

Plašāka informācija par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā.