Ungārija

19.07.2021. 12:12
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ungārijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ungārijā var ieceļot:

  • personas, kas var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vai nu vakcinēta pret Covid-19, pārslimojusi to, vai ir saņēmusi negatīvu PCR Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām;
  • bērni, jaunāki par 18 gadiem, ja ceļo kopā ar vecākiem/aizbildņiem, kas var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu;

  • Ungārijas pilsoņu ģimenes locekļi neatkarīgi no to valstspiederības;
  • jebkura persona ar Ungārijas uzturēšanās atļauju, ieskaitot ģimenes locekļus, uzrādot attiecīgus dokumentus;
  • jebkura persona ar ilgtermiņa Ungārijas vīzu (ar uzturēšanos virs 90 dienām);
  • to valstu pilsoņi, ar kurām Ungārija ir noslēgusi divpusējo līgumu par savstarpēju vakcināciju atzīšanu (https://konzuliszolgalat.kormany.hu/utazas-a-vedettsegi-igazolvannyal);
  • u.c. būtisku apsvērumu dēļ.

Pārējos gadījumos:

Ja ir pamatots ieceļošanas mērķis (darbs, medicīnisks, neatliekams privāts ceļojums, u.c) Ungārijas policijas mājas lapā jāiesniedz elektroniski pieprasījums ieceļošanai (https://ugyintezes.police.hu/en/meltanyossagi-kerelem ). Papildus ieceļošanas mērķa norādīšanai, visiem pieprasījumiem jāpievieno oficiāli dokumenti.

Ieceļojot Ungārijā, jāievēro 10 dienu karantīna. Karantīnu var saīsināt, ja 5 dienu laikā tiek veikti divi PCR COVID-19 testi, kuri ir veikti vismaz ar 48 stundu starplaiku (pirmo testu var veikt ārpus Ungārijas un tests tiek uzskatīts par derīgu, ja tas ir veikts ES, Šengenas līguma dalībvalstīs, ASV, Kanādā un tas ir angļu vai ungāru valodā).

No karantīnas prasības atbrīvotas tās personas, kas var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu un bērni jaunāki par 18 gadiem, kas ceļo kopā ar vecākiem/aizbildņiem, kas var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu.

Īpaši nosacījumi ar biznesu saistītiem braucieniem. Ungārijā var ieceļot bez ierobežojumiem, ja brauciens saistīts ar biznesu/darbu. Pirms ieceļošanas Ungārijā ir jāaizpilda apliecinājums par ieceļošanas mērķi. Pēc robežsardzes pieprasījuma jāspēj uzrādīt papildu pierādījumi, ka brauciens tiešām ir saistīts ar biznesu (sadarbības partnera uzaicinājuma vēstule, līgums, uzņēmuma dibināšanas dokumenti, u.c.).

Ir noteikti atsevišķi ieceļošanas noteikumi lielu starptautisku sporta un kultūras pasākumu apmeklētājiem. Ieceļot Ungārijā var ar pasākuma ieejas biļeti un negatīvu PCR Covid-19 testu.

Pilni ieceļošanas noteikumi šeit.

Jaunais regulējums neattiecas uz tranzīta kravu pārvadājumiem, kā arī, iebraucot valstī ar diplomātisko pasi.

Tranzītā drīkst ieceļot, ja veselības pārbaudē, kas tiek veikta, ieceļojot valstī, netiek konstatēti slimības simptomi, kā arī, ja iebraucot Šengenas zonā, ir apliecinājums par ieceļošanu galamērķa valstī. Tranzīta pasažieri nedrīkst novirzīties no noteiktā maršruta un viņiem ir jāpamet Ungārija 24 stundu laikā.

Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru) : +36 80 277 455 ; +36 80 277 456

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Ungārijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Ungārijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ungārijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tāpat aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.