Moldovas Republika

19.07.2021. 18:59
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos, Moldovas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

 Valstī tiek saglabāti šādi ceļošanas ierobežojumi:

Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrija katras 7 dienas pārskata valstu zonējumu sarakstu, nosakot “sarkanās” valstis, kur saslimstības kumulatīvais rādītājs pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 cilvēku, un “zaļās” valstis, kur rādītājs ir vienāds vai mazāks par 100.

Personām, ieceļojot Moldovā no zaļā saraksta valstīm (uzturējušies pēdējās 14 dienas) ir pienākums uzrādīt negatīvu COVID-19 PCR  testu, veiktu ne agrāk, kā 72 stundas pirms iekāpšanas sabiedriskā  pārvadātāja transportā vai arī pirms Moldovas robežas šķērsošanas, ja pārvietojas ar privātu transporta līdzekli (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu vai krievu valodā). Gadījumā, ja persona, ieceļojot no zaļā saraksta valsts nespēj uzrādīt minēto testu, viņai ir pienākums aizpildīt noteikta parauga veidlapu - epidemioloģisko karti, kā arī ir pienākums ievērot pašizolācijas režīmu 14 dienas.

Gadījumā, ja persona nodod COVID-19 PCR testu pašizolācijas 7. dienā un rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt.

No minētās prasības atbrīvotas šādas personas, ja viņām nav novērojamas elpceļu infekcijas klīniskās pazīmes:

 • bērni, vecumā līdz 6 gadiem;
 • personas, kuras var uzrādīt dokumentu (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu un krievu valodā), kas apliecina pilnu vakcināciju pret COVID-19 un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas pagājušas ne mazāk par 14 dienām;
 • kravu un pasažieru transportlīdzekļu vadītāji un apkopes personāls,
 • personas, kuras ieceļo ar veselības stāvokli saistītu iemeslu dēļ vai humānu apsvērumu dēļ, ieskaitot pavadošo personu, ja tas nepieciešams (uzrādot apstiprinošus dokumentus);
 • studējošie līdz 8 gadu vecumam, kas ierodas Moldovā vai izbrauc no tās ar nolūku studēt/kārtot iestājpārbaudījumus Moldovas izglītības iestādēs vai ārzemēs, kā arī ar mērķi piedalīties mācību olimpiādēs, uzrādot ieceļošanas mērķi aptirpinošos dokumentus, kā arī viņus pavadošās personas;
 • personas, kuras var apliecināt antivielu pret COVID-19 esamību ar dokumentu ne vecāku par 90 dienām (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu un krievu valodā).
 • diplomātisko un dienesta pasu turētāji, viņu ģimenes locekļi un personāls;
 • personas, kas šķērso robežu tranzīta nolūkos – ne ilgāk kā 24 stundas (tranzīta ceļu nosaka Robežsardzes policija);
 • personas, kuras ierodas pēc tiesībsargājošo iestāžu aicinājuma un viņu pilnvarotie pārstāvji;
 • nepilngadīgās personas, kuras pavada pilnībā pret COVID-19 vakcinēts pieaugušais un apliecinājumu par šo izdevusi Ungārijas atbildīgā iestāde (divpusējā valstu vienošanās par savstarpēju vakcinācijas apliecinājumu atzīšanu).

Personām, ieceļojot Moldovā no sarkanā saraksta valstīm  ir pienākums aizpildīt noteikta parauga veidlapu - epidemioloģisko karti, kā arī ir pienākums ievērot pašizolācijas režīmu 14 dienas. Gadījumā, ja persona nodod COVID-19 PCR testu pašizolācijas 7. dienā un rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt.

No minētās prasības atbrīvotas šādas personas, ja viņām nav novērojamas elpceļu infekcijas klīniskās pazīmes:

 • personas, kuras var uzrādīt dokumentu (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu un krievu valodā), kas apliecina pilnu vakcināciju pret COVID-19 un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas pagājušas ne mazāk par 14 dienām;
 • bērni, vecumā līdz 6 gadiem;
 • bērni, vecumā no 6- 18 gadiem, kas var uzrādīt negatīvu COVID-19 PCR  testu, veiktu ne agrāk, kā 72 stundas pirms iekāpšanas sabiedriskā  pārvadātāja transportā vai arī pirms Moldovas robežas šķērsošanas, ja pārvietojas ar privātu transporta līdzekli (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu vai krievu valodā).
 • personas, kuras var apliecināt antivielu pret COVID-19 esamību ar dokumentu ne vecāku par 90 dienām (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu un krievu valodā).
 • personas, kas šķērso robežu tranzīta nolūkos – ne ilgāk kā 24 stundas (tranzīta ceļu nosaka Robežsardzes policija);

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem iespējams šeit.

Pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu ir atļauta. Informācija par organizētajiem pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājas lapā.

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • Publiskās vietās – iekštelpās jāievēro 1 m fiziskā distance un jālieto mutes -deguna aizsegs, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz 1 metra fizisko distanci, obligāti jālieto mutes -deguna aizsegs.
 • Sabiedriskās ēdināšanas un atpūtas vietās jānodrošina ne mazāk kā 4 m2 platība uz vienu personu, nodrošinot, ka nenotiek cilvēku drūzmēšanās.  

Atjaunota brīva kustība uz/no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku Covid-19 pandēmijas laikā. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un iestāžu sociālā tīkla facebook lapās.

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var pieteikt, zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.