Īrija

19.07.2021. 19:29
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19  strauju izplatību pasaulē Īrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ar noteiktajiem ierobežojumiem lūdzam iepazīties Īrijas valdības tīmekļvietnē.  

No 2021.gada 19.jūlija pakāpeniski tiek atviegloti pārvietošanās un ieceļošanas nosacījumi, taču vēl joprojām ceļotāji tiek aicināti neceļot, ja nav būtiski un pamatoti iemesli.

Visām personām (arī Īrijas rezidentiem) ieceļojot Īrijā ir jāuzrāda vai nu Eiropas Savienības digitālais COVID sertifikāts (https://www.gov.ie/en/publication/3a698-eu-digital-covid-certificate/)  vai arī negatīvs Covid-19 RT-PCR (Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction) tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Šī testa prasība ieceļošanai Īrijā neattiecas uz bērniem, jaunākiem par divpadsmit gadiem. Detalizēta informācija angļu valodā par ceļotāju kategorijām, kurām prasība uzrādīt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 RT-PCR testu netiek piemērota, pieejama šeit.

26. martā plkst. 4:00 saskaņā ar Īrijas valdības lēmumu stājas spēkā stingrāki ieceļošanas ierobežojumi, to skaitā obligātā 14 dienu karantīna viesnīcā, personām, kas ieceļo Īrijā no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības risku vai ir šķērsojušas minētās valstis tranzītā, kā arī personām, kas ir ieceļojušas Īrijā no ārvalstīm bez negatīva Covid-19 RT-PCR testa.

Minēto valstu saraksts tiek regulāri atjaunots, tāpēc pirms plānotā brauciena aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Īrijas valdības tīmekļvietnē.

Izdevumi par uzturēšanos viesnīcā personai ir jāsedz no personīgiem līdzekļiem, un viesnīcas rezervācija personai ir jāveic vēl pirms ieceļošanas Īrijā šajā tīmekļvietnē.

Par obligātās karantīnas viesnīcā neievērošanu ir paredzēts naudas sods līdz 2000 EUR un/vai cietumsods līdz vienam mēnesim. Plašāka informācija angļu valodā par jaunajiem ieceļošanas noteikumiem ir pieejama Īrijas valdības tīmekļvietnē.

Obligātā 14 dienu karantīna viesnīcā nav attiecināma uz personu, kurai pēc izceļošanas vai ceļošanas tranzītā no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības risku Īrija ir tranzīta valsts, lai dotos tālāk uz galamērķa valsti, un kura neiziet no lidostas vai ostas tranzīta zonas.

Ieceļotājiem no valstīm, kas nav iekļautas valstu sarakstā ar augstu Covid-19 saslimstības risku, un kuriem nav Eiropas Savienības digitālā COVID sertifikāta,  papildus apliecinājumam par negatīvu Covid-19 RT-PCR testu ir jāievēro obligāta pašizolācija 14 dienas dzīvesvietā.

Pēc piecām dienām var nodot testu atkārtoti un, ja tā rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Pirms ieceļošanas Īrijā obligāti ir jāaizpilda elektroniskā anketa Passenger Locator Form. Anketa angļu valodā ir aizpildāma šeit.

Plašāka informācija par ceļošanas ierobežojumiem pieejama šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19  un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Īrijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Īrijā ir nepieciešama derīga pase un vīza. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Īrijas vēstniecībā Rīgā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Īrijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 999 vai 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.