Šveices Konfederācija

20.07.2021. 18:11
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Šveices varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Šveice iedala valstis pēc to saslimstības rādītājiem “augsta saslimstības riska” un “zema saslimstības riska” valstīs. Sarakstu uztur un regulāri atjauno Šveices Sabiedrības veselības federālais birojs: valstu saraksts. Ja persona pēdējo 10 dienu laikā uzturējusies kādā no augsta riska valstīm un ir vakcinēta vai izslimojusi Covid-19, ieceļot iespējams bez ierobežojumiem (t.i, neievērojot pašizolāciju un neuzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu).

Vakcinācijas sertifikāts derīgs:

  • divu devu vakcīnām (Comirnaty®, Covid-19 vakcīna Moderna, AstraZeneca, Sinopharm BIBP, Sinovac, Covishield): sākot ar otrās devas saņemšanas dienu;
  • sākot ar 22. dienu pēc vienas devas vakcīnas (Janssen) saņemšanas;
  • personām ar iepriekš apstiprinātu Sars-CoV-2 infekciju: sākot ar pirmās vakcīnas devas saņemšanas dienu.

Ja persona nav vakcinēta vai pārslimojusi Covid-19, ieceļojot jāveic reģistrācija tiešsaistes sistēmā (https://swissplf.admin.ch/home), jāuzrāda negatīvs tests (PCR tests, ne vecāks par 72 stundām, vai antigēna tests, ne vecāks par 48 stundām) un jādodas pašizolācijā, kuru iespējams pārtraukt ātrāk, veicot Covid-19 testu un saņemot negatīvu rezultātu ne ātrāk kā septītajā dienā pēc ierašanās.

Ja nevakcinēta vai Covid-19 nepārslimojusi persona ierodas Šveicē ar automašīnu, ieceļošana atļauta bez ierobežojumiem. Savukārt, ierodoties valstī ar autobusu, vilcienu vai kuģi, jāveic reģistrācija tiešsaistes sistēmā (https://swissplf.admin.ch/home). Ierodoties ar lidmašīnu, papildus reģistrācijai jāuzrāda arī negatīvs Covid-19 tests. Tests nav jāveic bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem.

Detalizētāka informācija par ieceļošanu Šveicē pieejama Šveices Sabiedrības veselības federālā biroja mājaslapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Šveicē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Šveicē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā, kas pārstāv Latvijas intereses Šveicē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Cīrihē: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +41 (0) 43 817 65 46.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.