Čehijas Republika

12.07.2021. 16:15
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē Čehijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Sākot no 21. jūnija Čehijā atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, proti, tūrisma nolūkos var ieceļot no ES valstīm, kā arī virknes citu valstu saskaņā ar aktuālo informāciju: https://bit.ly/3vN2pRu

No 2021.gada 9. jūlija ieceļojot valstī, tikai tās personas, kurām būs pagājušas 14 dienas pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas, tiks uzskatītas par “drošām”. Ja personas neizpildīs augstākminēto kritēriju, tām būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, ieceļojot arī no zaļā (zema riska) saraksta un oranžā (vidēja riska) saraksta valstīm.

Saskaņā ar Eiropas “luksofora” karti (12.07.), Latvija iekļauta zaļo valstu sarakstā. Ieceļojot Čehijā no Latvijas:

 • jāaizpilda Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa (https://plf.uzis.cz/);
 • jāuzrāda negatīvs antigēna (ne vecāks par 48 stundām) vai PCR (ne vecāks par 72 stundām) Covid-19 tests pirms ieceļošanas vai piecu dienu laikā no ieceļošanas brīža;
 • testa prasības neattiecas uz bērniem jaunākiem par 6 gadiem, kā arī pilnībā vakcinētajiem (ja no pēdējās vakcīnas devas pagājušas vismaz 14 dienas) un Covid-19 izslimojušajiem (ja persona ir atveseļojusies no Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā).

Informācija par ierobežojumiem valstī:

 • atvērtas viesnīcas, jāuzrāda negatīva testa vai vakcinēšanās apstiprinājums, vai apliecinājums, ka cilvēks ir izslimojis Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā;
 • atvērti visi veikali;
 • ievērojot stingrus nosacījumus atvērti muzeji, galerijas, atsākti koncerti un teātri, kinoteātri, cirks, pieejami sporta klubi, atļautas sporta spēles; atsākta restorānu darbība; bāros un restorānos atļauta dzīvā mūzika;
 • atvērti baseini, bāri, kazino, spa saloni, saunas. Apmeklētājiem nepieciešams apstiprinājums par negatīvu testu, vakcinēšanos vai apliecinājums, ka persona ir izslimojusi Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā;
 • pulcēšanās ierobežojumi sporta un kultūras pasākumiem – 5000 cilvēki ārtelpās, 2000 cilvēki iekštelpās;
 • sejas masku lietošana ir obligāta visos publiskajos transporta līdzekļos, iekštelpās publiskās vietās (veikalos, sociālajās un medicīnas iestādēs). Publiskās vietās atļauts atrasties tikai kādā no šīm maskām: FFP2, nano filtru vai ķirurģiskā maska;
 • ārtelpās obligāta prasība lietot FFP2 respiratorus, ja ir vairāki cilvēki kopā.

Valdības informācija par ierobežojumiem: https://covid.gov.cz/.

Aicinām sekot līdzi Čehijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Čehijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Čehijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Čehijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.