Horvātijas Republika

15.07.2021. 14:50
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Horvātijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Līdz 2021.gada 31.jūlijam ir spēkā uz Covid-19 pandēmijas laiku ieviestie Horvātijas robežas šķērsošanas aizliegumi un ierobežojumi. 

Ieceļojot no ES un Šengenas līguma dalībvalstīm, t.sk. Latvijas, un ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem ieceļojot no trešajām valstīm ir jāuzrāda viens no zemāk minētajiem dokumentiem:

  • ES digitālais COVID sertifikāts
  • negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nav vecāks par 72 stundām no testa veikšanas brīža vai ātrā antigēnu testa SARS-CoV-2 apliecinājums, kurš ir veikts pēdējo 48 stundu laikā (no uztriepes ņemšanas brīža līdz ierašanās brīdim robežšķērsošanas vietā);
  • vakcinācijas sertifikāts, kas nav vecāks par 210 dienām, pie nosacījuma, ka persona saņēmusi abas Covid-19 vakcīnas devas ar Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Gamaleya vai Sinopharm vakcīnu vai vienu devu ar Janssen/Johnson&Johnson vakcīnu vairāk nekā 14 dienas pirms valsts robežas šķērsošanas;
  • sertifikāts, kurš apliecina, ka sertifikāta turētājs ir izveseļojies no Sars-Cov-2 vīrusa infekcijas pēdējās 180 dienās un šajā periodā ir vakcinēts ar vismaz vienu vakcīnas devu un no vakcīnas saņemšanas dienas nav pagājušas vairāk kā 210 dienas;
  • personas, kas saņēmušas Pfizer, Moderna vai Gamaleya vakcīnas, var ieceļot Horvātijā periodā no 22. līdz 42. dienai pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas; personas, kas saņēmušas AstraZeneca vakcīnu, var ieceļot Horvātijā periodā no 22. līdz 84. dienai pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas;
  • pozitīvs PCR tests vai ātrā antigēnu testa SARS-CoV-2 apliecinājums, kas apliecina, ka persona pārslimojusi SARS-CoV-2, ja tests tika veikts pēdējo 180 dienu laikā un ne vēlāk kā 11 dienas pirms ieceļošanas, vai medicīnisks apliecinājums par pārslimošanu;
  • vai veic PCR vai ātro antigēnu testu uzreiz pēc ierašanās Horvātijā (par personīgajiem līdzekļiem) un dodas pašizolācijā līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai. Ja nav iespējams veikt testu, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz 10 dienām;
  • bērniem jaunākiem par 12 gadiem, ja ceļo kopā ar vecākiem/aizbildņiem, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un ievērot pašizolāciju, ja vecāki/aizbildņi var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu, negatīvu PCR testu /ātro antigēnu  testu, vai vakcinācijas sertifikātu, vai medicīnas iestādes izziņu par Covid-19 pārslimošanu.

Detalizēta informācija par ieceļošanas nosacījumiem un izņēmumiem ir pieejama Horvātijas Iekšlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka iepriekš aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā: https://entercroatia.mup.hr/Edit.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212. Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Horvātijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Horvātijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Horvātijā, vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.  Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt arī Latvijas goda konsulātā Zagrebā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +385 1 4852717.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.