Lietuvas Republika

12.07.2021. 12:38
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.


Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Samazinoties Covid-19 izplatībai, Lietuvas valdība atvieglojusi ieceļošanas nosacījumus valstī.

Personām, kas ierodas/ atgriežas Lietuvā no Latvijas, jābūt:

a. iebraucot Lietuvā ar regulāriem, speciāliem un čarterlidojumiem pasažieru anketa jāaizpilda ne agrāk kā 48 stundas pirms brauciena;

b. iebraucot Lietuvā ar savu transportu anketa jāaizpilda līdz Lietuvas Republikas robežas šķērsošanas brīdim;

c. anketa jāpilda arī gadījumos, ja persona tikai šķērso Lietuvu tranzītā.

 • Jāuzrāda ES digitālais Covid sertifikāts:

a. kas apstiprina, ka personai ir pārslimojusi Covid-19 (koronavīrusu infekciju), pamatojoties uz pozitīvu SARS-CoV-2 PCR testu un kopš pozitīvā testa rezultāta nav pagājušas vairāk kā 180 dienas;

b. kas apstiprina, ka persona ir beigusi vakcinācijas kursu ar kādu no ES norādītajām Covid-19 vakcīnām (Janssen, Comirnaty, Moderna, Vaxzevria) un no pēdējās vakcīnas devas ievadīšanas ir pagājušas vismaz 14 dienas.

VAI

 • Jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (PCR vai antigēnu), kas veikts ne agrāk, kā pirms 72h (PCR) vai 48 h (antigēnu). Seroloģisko antivielu testu rezultāti netiks ņemti vērā. Covid-19 tests ir obligāts personām no 16 gadu vecuma.

Pašizolācija iebraucot Lietuvā

Lietuvas veselības ministrija no 2021.gada 10.jūlija Latviju ir definējusi kā “zaļās” zonas valsti. Pašizolācija “zaļās” zonas valstīm netiek piemērota.

Katru piektdienu Lietuvas veselības ministrija publicē Covid-19 infekcijas skarto valstu/ reģionu sarakstu, atbilstoši ES Padomes rekomendācijā noteiktajiem kritērijiem (European Centre for Disease Prevention and Control.). Sarakstā iekļauj:

 • valstis, kurās atklātas bīstamas vīrusa mutācijas un no kurām iebraucot ir stingrāki epidemioloģiskās kontroles noteikumi;
 • “sarkanās” un ‘pelēkās” zonas valstis, no kurām iebraucot ir obligāta pašizolācija, izņemot, ja persona ir veikusi pilnu Covid-19 vakcinācijas ciklu ar ES reģistrētu vakcīnu vai pārslimojusi Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā un var to apliecināt dokumentāri.
 • “dzeltenās” un “zaļās” zonas valstis, no kurām iebraucot pašizolācija nav nepieciešama. Personām, kuras ierodas no "dzeltenās" zonas valstīm, pēc ierašanās Lietuvā ir jāveic otrs Covid-19 tests laikā no trešās līdz piektajai ierašanās dienai. Testu var veikt mobilajā punktā, reģistrējoties vietnē www.1808.lt vai zvanot uz īso numuru 1808. Prasība veikt testu neattiecas uz personām, kurām ir ES digitālais Covid sertifikāts, oficiālo delegāciju locekļiem un bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Aktualizēto sarakstu angļu valodā iespējams atrast šeit: https://sam.lrv.lt/en/

Pašizolācija nav jāievēro:

 • jebkuram, kurš šķērsos valsti tranzītā;
 • ekipāžu un apkalpes locekļiem, kuri strādā komercpārvadājumu uzņēmumos vai veic starptautiskos komercpārvadājumus ar visu veidu transportlīdzekļiem, veicot darba pienākumus; 
 • ja persona ir saņēmusi pilnu Covid-19 vakcinācijas ciklu vai izslimojusi Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā (izņēmums netiek attiecināts, ja persona ierodas no smagāk skartajām 1.grupas valstīm);
 • akreditētajiem diplomātiem, viņu ģimenes locekļiem, oficiālo delegāciju pārstāvjiem un viņu atbalsta personālam starptautisko organizāciju darbiniekiem un ielūgtajām personām, NATO militārajam personālam un viņu ģimenes locekļiem;
 • iekšlietu dienestu darbiniekiem, kuri veic ieslodzīto pārvešanu;
 • medicīnas darbiniekiem;
 • personām, kas ikdienā šķērso Lietuvas un citas ES dalībvalsts robežu, lai dotos uz darbu, mācībās, praksē, taču ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 testa rezultāts ne vecāks par 7 dienām;
 • jūrniekiem;
 • profesionāliem sportistiem, sporta speciālistiem, viņu treneriem un medicīnas personālam, kas piedalās starptautiskās sacensībās;
 • No 12.jūlija pašizolācija nav jāievēro bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī 12-18 gadus veciem bērniem, kam ir negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Negatīvs Covid-19 tests nav nepieciešams:

 • jebkuram, kurš šķērsos valsti tranzītā;
 • kravu pārvadātājiem tranzītā;
 • personām, kas var uzrādīt ES digitālo sertifikātu, kas apliecina, ka pēdējo 180 dienu laikā ir izslimots Covid-19 vai veikta pilna vakcinācija pret Covid-19 (izņēmums netiek attiecināts, ja persona ierodas no smagāk skartajām 1.grupas valstīm).

Karantīnas režīms Lietuvā beidzas 30.jūnijā, bet no 1.jūlija paliek spēkā valsts līmeņa ārkārtas situācija. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, darbojas veikali, izklaides un atpūtas vietas. Plašākas iespējas saņemt pakalpojumus ir ES digitālā Covid-19 sertifikāta turētājiem.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

Sīkāka informācija par pašvaldībām un tajās noteiktajiem ierobežojumiem šeit:  https://koronastop.lrv.lt/en/#news

Vairāk informācijas Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas tīmekļa vietnēs.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Lietuvā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lietuvā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Lietuvā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.