Slovākijas Republika

12.07.2021. 19:23
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Slovākijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Slovākijā, visām personām (izņemot bērniem līdz 12 gadu vecumam un pasažieriem, kuri šķērso Slovākiju tranzītā) vēlākais ieceļošanas brīdī elektroniski jāreģistrējas vietnē http://korona.gov.sk/ehranica.
  • Kopš 2021.gada 9.jūlija no karantīnas un negatīva testa rezultāta uzrādīšanas prasības atbrīvoti tikai ieceļotāji, kuri pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu. Tiek uzskatīts, ka pilns vakcinācijas kurss ir pabeigts, ja:

a) pagājušas vismaz 14 dienas, bet ne vairāk kā viens gads kopš otrās vakcīnas devas saņemšanas (vakcīnām, kam paredzētas divas devas);

b) pagājusi vismaz 21 diena, bet ne vairāk kā viens gads kopš vienas vakcīnas devas saņemšanas (vakcīnām, kam paredzēta tikai viena deva);

c) pagājušas vismaz 14 dienas, bet ne vairāk kā viens gads kopš pirmās vakcīnas devas saņemšanas, ja pirmā deva saņemta 180 dienu laikā kopš Covid-19 pārslimošanas.

Lai pilnībā vakcinētas personas ieceļotu Slovākijas Republikā, ir jāuzrāda ES digitālais COVID sertifikāts (EU Digital COVID Certificate) vai nacionālais vakcinācijas sertifikāts slovāku, čehu vai angļu valodā.

Vakcinētām personām reģistrācija vietnē http://korona.gov.sk/ehranica ir spēkā 6 mēnešus, un šajā laika posmā tā nav jāatkārto katru reizi, šķērsojot Slovākijas robežu.

Uz nevakcinētiem bērniem līdz 12 gadu vecumam attiecas tādi paši karantīnas nosacījumi, kādi ir spēkā viņu vecākiem.

Līdz 9. augustam karantīnu atļauts neievērot arī 12 līdz 18 gadus vecām personām, ja no karantīnas prasības atbrīvotas arī visas citas personas, kas ar tām dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Visiem citiem ieceļotājiem pēc ierašanās Slovākijā obligāti jāievēro 14 dienu karantīna, kuru var priekšlaicīgi pārtraukt ne ātrāk kā piektajā dienā, veicot PCR testu un saņemot negatīvu rezultātu.

Visām personām, kas ieceļo caur lidostu, obligāti jāaizpilda arī reģistrācijas anketa, kas atrodama šeit.

Vairāk informācijas par pašizolācijas nosacījumiem un izņēmumu grupām pieejams Slovākijas valdības mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovākijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Slovākijā, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovākijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovākijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.