Somija

28.07.2021. 14:40
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Somijā ir spēkā šādi pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai:

Ieceļošana un robežkontrole

No 2021.gada 26.jūlija ieceļot var personas:

  • ar vakcinācijas sertifikātu (kopš pēdējās vakcīnas devas pagājušas vismaz divas nedēļas) vai dokumentu, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā (derīgs 11 līdz 180 dienas kopš saslimšanas sākuma);
  • ar apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testu vai pirmās Covid-19 vakcīnas saņemšanu vismaz 14 dienas pirms ierašanās. Šajos gadījumos personai jāievēro pašizolācija un jāveic Covid-19 tests 3-5 dienas pēc ierašanās Somijā.
  • Ja ieceļotājs nevarēs uzrādīt nevienu no minētajiem dokumentiem, jāveic Covid-19 tests uzreiz pēc ierašanās, kā arī nākamais tests pēc 3-5 dienām.

Pienākums uzrādīt vakcinācijas, pārslimošanas apliecinājumus vai Covid-19 testu neattiecas uz ieceļotājiem, kas dzimuši 2006. gadā vai vēlāk, un uz ieceļotājiem no valstīm vai reģioniem, kuros inficēšanās risks ir zems (mazāk par 10 gadījumiem uz 100 000).

NB! Ja nepieciešams veikt Covid-19 testu, ceļojot uz Latviju no Somijas, jāņem vērā, ka to veic privātās medicīnas iestādes. Testa cena no 190-240 EUR.

Ierobežojumi valstī:

Somijā ir jāievēro 2m distance un obligāti jālieto sejas aizsargmaskas lidostās, ostās, sabiedriskajā transportā un publiskās telpās. Sejas aizsargmaskas jālieto visiem, kas atgriežas no augsta saslimstības riska valstīm un atrodas karantīnā, kā arī visiem, kas dodas veikt Covid-19 testu un gaida tā rezultātu. Ieteikums lietot sejas aizsargmaskas neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam un gadījumiem, kad sejas aizsargmaskas lietošana kaitē veselībai.

Citi ierobežojumi Somijā ir reģionāli, balstoties uz Covid-19 izplatības rādītājiem, piemēram, ierobežojumi Helsinkos: https://www.hel.fi/helsinki/coronavirus-en/information/recommendations-and-restrictions-effective

ES mērogā darbojas nacionālā mobilā lietotne brīdinājumiem par saskarsmi ar inficētajiem “Koronavilkku”.

Aicinām sekot līdzi Somijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīvajiem pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic    (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Somijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Somijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Somijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.