Lihtenšteina

14.06.2021. 12:36
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Lihtenšteinas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Lihtenšteina šobrīd ir atvērusi robežas ar Austriju un Šveici, tomēr saglabājas iespējamība, ka uz robežas neregulāri tiek veiktas pārbaudes. Visiem ieceļotājiem (izņēmums ir bērni līdz 12 gadu vecumam) jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas.  Atrodoties publiskās vietās ir jāievēro 2 m distance. Vairāk informācijas par vīrusa izplatību ierobežojošajiem pasākumiem valstī varat atrast Lihtenšteinas valdības mājas lapā (vācu valodā).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai arī noziedzības līmenis valstī ir zems, aicinām ceļotājus pievērst uzmanību  personīgo mantu drošībai un neatstāt tās bez uzraudzības. Policijas tālrunis – 117.

Ja plānojat apmeklēt Lihtenšteinā kalnu slēpošanas trases, pirms ceļojuma aicinām iepazīties ar aktuālajiem laika apstākļiem reģionā un informāciju par lavīnām interneta mājas lapā: European Avalanche Warning Service.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Lihtenšteinā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lihtenšteinā arī ar eID karti. Latvijas nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase kā arī pirms ceļojuma nepieciešams saņemt vīzu, par kuras formēšanu lūdzam interesēties . Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.