Luksemburga

02.07.2021. 20:48
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Visām personām, kas vecākas par 6 gadiem un ieceļo Luksemburgā ar lidmašīnu, nepieciešams uzrādīt vienu no zemāk minētajiem dokumentiem :

  1. COVID PCR testu, ne vecāku par 72 stundām vai COVID antivielu testu, kas veikts ne ātrāk kā 48 stundas pirms lidojuma. Izņēmumi testam ieceļojot ar lidmašīnu: transporta sektora darbinieki un personas tranzītā; personas, kas neuzturas valstī ilgāk par 72 stundām un atgriežas ar lidmašīnu uz citu ES/ Šengenas valsti, diplomāti.
  2. Pārslimošanas sertifikāts personām, kas izsniegts ES vai Šengenas zonas medicīnas iestādē. Personām jābūt pārslimojušām COVID 6 mēnešu laikā pirms ceļošanas un pabeigušām karantīnas periodu pēc slimības.
  3. COVID vakcinācijas sertifikāts.

Pēc ierašanās Luksemburgā pašizolācija nav nepieciešama. Testi/sertifikāti, ka arī pašizolācija nav nepieciešama, ja Luksemburgā ieceļo pa sauszemi.

Trešo valstu pilsoņi Luksemburgā nevar ieceļot līdz 30.septembrim, izņemot atsevišķas personu grupas un noteiktas valstis.

Luksemburgā var ieceļot no šādām valstīm: Albānija, ASV, Austrālija, Dienvidkoreja, Izraēla, Japāna, Jaunzēlande Ķīna (ar nosacījumu, ja ir reciprocitāte ES līmenī), Libāna, Ruanda, Serbija, Singapūra, Taizeme, Ziemeļmaķedonija.

Trešo valstu pilsoņiem šādi izņēmumi: ilgtermiņa uzturēšanās atļauja ES; veselības jomas darbinieki; pārrobežu darbinieki; sezonas strādnieki lauksaimniecībā; transporta jomā nodarbinātie; pasažieri tranzītā; jūrnieki; diplomāti, ja uzturēšanās valstī nepieciešama darba dēļ; personas, kas ceļo studiju vajadzībām; steidzami ģimenes apstākļi; augstas kvalifikācijas darbinieki, ja to pienākumu izpildei ir nepieciešama atrašanās valstī.

Īpaši ieceļošanas nosacījumi tiek piemēroti personām, kas ieceļo no Apvienotās Karalistes un Indijas (līdz 15.jūlijam) vai šajās valstīs uzturējušies pēdējo 14 dienu laikā – neatkarīgi no ieceļošanas veida (pa gaisu vai sauszemi) obligāti jāveic tests, jāpaziņo ierašanās Luksemburgas medicīnas iestādēm un jādodas stingrā 7 dienu karantīnā. Sestajā dienā jāveic atkārtots tests.

Bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt ielidošanas dienā lidostā, saņemot vaučeri kopā ar bagāžu. Testēšanu par maksu var veikt lidostā un lielajos Luksemburgas testēšanas centros. Testi ir bez maksas visiem, kam ir  ārsta nosūtījums.

Sīkāka informācija par ieceļošanu, ierobežojumiem un izņēmumiem ir pieejama šeit:  https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html https://covid19.public.lu/en.html

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit

Drošības situācija

Lai arī noziedzības līmenis valstī ir zems, aicinām ceļotājus pievērst uzmanību  personīgo mantu drošībai un neatstāt tās bez uzraudzības, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu.

Vietējie likumi un paražas

Alkohola lietošana ir legāla personām no 16 gadu vecuma, taču par atrašanos alkohola reibumā un nekārtību izraisīšanu publiskās vietās persona var saņemt bargu naudas sodu un arestu uz diennakti.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Luksemburgā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Luksemburgā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Luksemburgā vai ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.