Maltas Republika

26.07.2021. 18:38
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Maltas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Ieceļošana Maltā ar starptautiskajiem avio un jūras satiksmes pārvadātājiem ir atļauta no zaļā un sarkanā saraksta valstīm ar nosacījumu, ka tiek ievērota ieceļošanas noteikumu izpilde.

Ieceļošana Maltā nav atļauta personām, kas ieceļo no tumši sarkanā saraksta valstīm.

Visām personām, kas ieceļo Maltā, pirms izceļošanas ir jāaizpilda un jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem Public Health Passenger Locator Form un Public Health Travel Declaration Form veidlapas vai digitālā anketa Passenger Locator form - https://app.euplf.eu/#/ .

Atkarībā no valsts, kurā persona uzturējusies pirms ieceļošanas Maltā, atšķiras ieceļošanas noteikumu prasības. Informācija par valstu sarakstiem tiek regulāri atjaunota, sīkāk skatīt šeit. 

Pēc valstu saslimstības rādītājiem, ir noteiktas šādas riska valstu grupas:

 • Zaļā – jāaizpilda veidlapas, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu un nav jāievēro pašizolācija, ja persona 14 dienu laikā pirms ieceļošanas nav uzturējusies citās riska grupu valstīs.
 • Sarkanā – jāaizpilda veidlapas, var ieceļot Maltā ar nosacījumu, ka 14 dienas pirms ieceļošanas Maltā persona nav uzturējusies tumši sarkanā saraksta valstīs. Pirms izceļošanas personai ir jāuzrāda Maltā atzītu Covid vakcinācijas sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcinācijas kursu, pēc kura ir pagājušas 14 dienas. Bērniem, kas nav sasnieguši 5 gadu vecumu - ieceļojot nav nepieciešams uzrādīt Covid testa rezultātu. Bērniem no 5 līdz 11 gadu vecumam – var ieceļot kopā ar vecāku, kuru rīcībā ir Maltas atzīts Covid vakcinācijas sertifikāts un ieceļojot (bērnam) ir jāuzrāda negatīvs Covid molekulārā (PCR) testa rezultāts (ne vecāks kā 72h). Bērniem no 12 līdz 18 gadiem pirms izceļošanas uz Maltu ir jāuzrāda Maltas atzīts Covid vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina pabeigtu vakcinācijas kursu, pēc kura ir pagājušas 14 dienas. Gadījumā, ja bērns vecumā no 12 līdz 18 gadiem,  ieceļojot Maltā, nevar uzrādīt pabeigta vakcinācijas kursa sertifikātu, pēc kura pabeigšanas ir pagājušas 14 dienas, tad Maltā var ieceļot, uzrādot negatīvu Covid molekulārā (PCR) testa rezultātu (ne vecāku kā 72h), un bērnam ir pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju. Sīkāka informācija par pašizolācijas ievērošanas norādījumiem ir pieejama šeit.
 • Tumši sarkanā – ir noteikts ceļošanas aizliegums, ir atļauts ieceļot Maltā tikai ar iepriekšēji izsniegtu Maltas atbildīgo iestāžu atļauju un to noteikto ieceļošanas noteikumu izpildi. Ieceļojot ir jāuzrāda negatīvs molekulārais (PCR) testa rezultāts (ne vecāks kā 72h), jāaizpilda veidlapas, jāievēro 14 dienu karantīna un jāveic atkārtots molekulārais (PCR) tests.

Maltā tiek atzīti šādi vakcinācijas sertifikāti:

 • Maltas iestāžu izsniegtais vakcinācijas sertifikāts (pabeigts vakcinācijas kurss + 14 dienas);
 • ES Digitālais Covid vakcinācijas sertifikāts (pabeigts vakcinācijas kurss + 14 dienas);
 • NHS COVID Pass“ vakcinācijas sertifikāts (pabeigts vakcinācijas kurss + 14 dienas).
 • AAE vakcinācijas sertifikāts, ko izsniegušas Dubajas veselības iestādes ar nolasāmu QR kodu (pabeigts vakcinācijas kurss + 14 dienas);
 • Turcijas vakcinācijas sertifikāts (pabeigts vakcinācijas kurss + 14 dienas);
 • ASV CDC Covid-19 Vaccination Record Card, kas apliecina pabeigtu vakcinācijas kursu ar Eiropas Zāļu aģentūras atzītajām vakcīnām, pēc kura ir pagājušas 14 dienas.

Personām, kuru rīcībā nav Maltā atzīta Covid vakcinācijas sertifikāta un kuras ir izceļojušas no Maltas pirms š.g. 14. jūlija, un kuru atgriešanās ceļojums uz Maltu ir jau ir rezervēts pēc š.g. 14. jūlija, ieceļojot Maltā - ir jāuzrāda negatīvs molekulārā (PCR) testa rezultāts (ne vecāks kā 72 h), un nav jāievēro karantīna.

Personām, kurām veselības apsvērumu dēļ nevar veikt vakcināciju, pirms ceļošanas uz Maltu ir jāsazinās ar Maltas atbildīgo iestādi pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , nosūtot Maltas atbildīgo iestāžu norādīto ārsta dokumentāciju un ārsta kontaktinformāciju. Gadījumā, ja personai tiek izsniegta ieceļošanas atļauja, personai ieceļojot Maltā ir jāuzrāda negatīvs Covid molekulārā (PCR) testa rezultāts (ne vecāks kā 72h) un Maltas atbildīgo iestāžu atļauja, kā arī tās izsniegtais autorizācijas kods.

Ieceļojot Maltā, NAV derīgi šādi sertifikāti:

 • ES Digitālais COVID sertifikāts, kas apliecina Covid-19 izslimošanu,
 • ES Digitālais COVID sertifikāts, kas apliecina pirmās vakcīnas devas saņemšanu,
 • Negatīvu antigēnu vai jebkāda cita veida Covid testa rezultātu apliecinošs sertifikāts (izņemot molekulāro PCR testu izņēmuma gadījumos),
 • Ar roku rakstītie vakcinācijas sertifikāti vai kartes.

Personām, kas ieceļojot Maltā nevar uzrādīt norādīto dokumentāciju, ir pienākums ieceļojot veikt molekulāro (PCR) testu un/vai ievērot 14 dienu karantīnu savā dzīvesvietas adresē Maltā vai viesnīcā par maksu.

Atvērti muzeji, kino, teātri, restorāni un bāri. Sabiedriskās vietās, ievērojot drošības nosacījumus, var pulcēties ne vairāk kā 6 personas no dažādām mājsaimniecībām. Sejas maskas ir jālieto gan iekštelpās, gan ārā. No š.g. 1.jūlija sejas masku var nelietot gadījumos, ja publiskās vietās ārā pulcējas ne vairāk kā divas personas, kuras ir veikušas vakcināciju. Sejas masku var nelietot bērni līdz 3 gadu vecumam, bērni līdz 12 gadu vecumam ar nosacījumu, ka atrodas vakcinējušos pieaugušo klātbūtnē, invalīdi pēc ārsta norādēm, kā arī personas sporta aktivitāšu laikā. Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts naudas sods.

Personas, kuras uzturas Maltā, aicinām sekot līdzi atbildīgo dienestu sniegtajiem norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (piemēram, automašīnās), pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.   

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud gan bargi naudassodi, gan ieslodzījums.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maltā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Maltā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.