Portugāles Republika

01.07.2021. 18:14
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Portugāles varas iestādes ir noteikušas dažādus drošības pasākumus. 

Portugālē atļauts ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ (arī tūrismā) no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Šengenas līguma dalībvalstīm, Albānijas, Austrālijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, ASV, Izraēlas, Japānas, Libānas, Jaunzēlandes, Ziemeļmaķedonijas, Ruandas, Serbijas, Singapūras, Taizemes un Taivānas.

Ceļotājiem uz kontinentālo Portugāli ir jāņem vērā sekojošas prasības:

  • Pirms ieceļošanas visiem ir jāaizpilda tiešsaistē anketa Passenger Locator Card;
  • Visiem ieceļotājiem sākot no 13 gadu vecuma pirms ieceļošanas ir jāuzrāda negatīvs RT-PCR Covid-19 tests (vai NAAT tests), kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas vai antigēnu tests, kas veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas.

No 1.jūlija ieceļotāji, kuri var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu, no testa prasības ir atbrīvoti.

Ieceļotājiem no augsta saslimstības riska valstīm kā, piemēram, Brazīlijas, Indijas, Nepālas, Dienvidāfrikas, šobrīd - arī no Apvienotās Karalistes, pēc ieceļošanas ir nepieciešams ievērot 14 dienu karantīnu. Ieceļojot jāreģistrējas šeit.

Ieceļojot lidostā pasažieriem tiek pārbaudīta ķermeņa temperatūra. Vīrusa simptomu gadījumā personai jānodod atkārtots Covid-19 tests, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.

Ceļotājiem uz Madeiru:

  • 48 – 12 stundas pirms ieceļošanas katram individuāli nepieciešams elektroniski aizpildīt un iesniegt ceļotāja anketu; ja ceļo kopā ar bērnu līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) informāciju par bērnu savā anketā iekļauj kāds no bērnu pavadošajiem pieaugušajiem;

  • Visiem ieceļotājiem nepieciešams uzrādīt vienu no dokumentiem:

a. ES digitālo COVID sertifikātu; 

b. negatīva Covid-19 PCR testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas;

c. sertifikātu par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu;

d. apliecinājumu par pārslimotu Covid-19, kas izsniegts pēdējo 180 dienu laikā.

No testa prasības atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam ieskaitot.

Vairāk informācijas par prasībām tūristiem, vakcinācijas sertifikātu nosacījumiem un vispārējām drošības prasībām salā atrodama Madeiras Tūrisma biroja mājas lapā.

 Ceļotājiem uz Azoru salām:

  •  48 – 24 stundas pirms ieceļošanas nepieciešams elektroniski aizpildīt un iesniegt ceļotāja anketu;
  • Visiem ieceļotājiem nepieciešams uzrādīt vienu no dokumentiem:

a. ES digitālo COVID sertifikātu;

b. negatīva Covid-19 PCR testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas;

c. apliecinājumu par pārslimotu Covid-19, kas izsniegts pēdējo 180 dienu laikā.

No testa prasības atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam ieskaitot.

Vairāk informācijas par citiem nosacījumiem ieceļojot Azoru salās šeit.

Portugālē ieviesta ārkārtas situācija, kas paredz dažādus ierobežojumus. Epidemioloģiskās drošības prasības valstī paredz 2 m distances ieturēšanu, sejas aizsargmasku valkāšanu sabiedriskās vietās, kā arī vispārējās higiēnas prasību ievērošanu. Ar vispārējiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem Portugālē iespējams iepazīties šeit

Naudas sods par drošības prasību neievērošanu valstī var būt privātpersonai no 100 līdz 500 EUR, bet juridiskai personai no 1000 līdz 5000 EUR.

 Papildus noderīgu informāciju var iegūt:

 Portugāles tūrisma mājas lapā

 Portugāles lidostas mājas lapā

 Portugāles imigrācijas dienesta mājas lapā

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par ieceļošanu Portugālē šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Noziedzības līmenis valstī ir zems, tomēr, lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (piemēram, automašīnās), pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml. Par notikušu zādzību nekavējoties ziņojiet vietējai policijai.

Portugāle atrodas seismiski aktīvā zonā, tādēļ pirms ceļojuma aicinām iepazīties ar aktuālo situāciju Portugāles meteoroloģijas un seismoloģijas dienestu mājas lapā.

Vasaras mēnešos Portugālē ir augsts mežu ugunsgrēku risks. Aicinām sekot līdzi informācijai par laika apstākļiem reģionā, kā arī varas iestāžu brīdinājumiem par ugunsgrēkiem. Ārkārtas situācijā jāzvana glābšanas dienestam – 112 un jāievēro vietējo iestāžu norādījumi.

Vietējie likumi un paražas

Par narkotiku turēšanu vai lietošanu persona var saņemt administratīvo naudas sodu vai personīgās mantas konfiskāciju. Savukārt narkotiku pārvadāšana vai realizēšana peļņas nolūkā Portugālē ir krimināli sodāma darbība, kas paredz bargus cietumsodus.

Policija ir tiesīga lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu jebkurā laikā. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi identifikācijas dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Portugālē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Portugālē arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Ja Portugālē ieceļo nepilngadīgais (līdz 18 gadu vecumam) bez vecākiem vai pavadošas personas, kādam no vecākiem vai aizbildnim ir nepieciešams bērnu lidostā vai citā robežšķērsošanas vietā sagaidīt, vai arī bērnam ir jābūt notariāli apliecinātai vecāku vai aizbildņa pilnvarai/atļaujai ceļot vienam. Tādam pašam dokumentam ir jābūt arī gadījumos, ja nepilngadīgā persona plāno patstāvīgi izceļot no Portugāles.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar kādu no Latvijas goda konsuliem Portugālē vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas vēstniecības, ar informāciju par konsulārajiem pakalpojumiem var iepazīties šeit: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/konsularie-pakalpojumi-portugale.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.