Seišelu salas

14.06.2021. 13:17
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Seišelu salu varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Seišelu salās var ieceļot no visām valstīm, izņemot Bangladešas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas, Indijas, Nepālas un Pakistānas.

Visiem ieceļotājiem ir jāreģistrējas un jāsaņem atļauja ieceļot https://seychelles.govtas.com/ , kā arī jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. Bērni un vakcinētas personas no testa prasības nav atbrīvoti. Saņemtā atļauja ieceļot jāuzrāda izvēlētās lidsabiedrības apkalpojošam personālam pēc pieprasījuma.

Šobrīd, ieceļojot Seišelu salās, pašizolācija nav jāievēro, tomēr jāizpilda visas piesardzības un drošības prasības, kas noteiktas, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Visiem ieceļotājiem ir jābūt derīgai veselības apdrošināšanai uz visu ceļojuma laiku, kas sedz arī ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā.

Visiem ieceļotājiem jāpārliecinās, ka izvēlētā apmešanās mītne ir sertificēta. Saraksti regulāri tiek atjaunoti šeit. Apmešanās vietas rezervāciju jāuzrāda ieceļojot imigrācijas dienesta pārstāvim.

Pirms ieceļošanas lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot Seišelu salās un izvirzītajām prasībām attiecībā uz Covid-19 testu, nepieciešamību pašizolēties un ierobežojumiem Seišelu salu Veselības ministrijas mājas lapā: http://www.health.gov.sc/index.php/covid-19/guidelines/ un Ārlietu un tūrisma ministrijas tīmekļa vietnē: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/ .

Seišelu salu Veselības departaments ir izstrādājis ieceļošanas nosacījumus iebraucējiem, repatriantiem un darba atļauju turētājiem, ar vadlīnijām un ieceļošanas prasībām var iepazīties šeit .

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos Seišelu salās ir mīkstināti vīrusa izplatīšanās ierobežojošie pasākumi, tomēr sociālā un fiziskā distance, higiēnas prasības un sejas aizsargmasku lietošana publiskās vietās ir obligāta.

Personas, kuras vēlas piedalīties sporta, tūrisma un atpūtas aktivitātēs, aicinātas izmantot tikai licenzētu tūrisma pakalpojumu sniedzēju, ar oficiālajiem pasākumu organizatoriem, kas saņēmuši Seišelu salu Veselības ministrijas atļauju, var iepazīties Ārlietu un tūrisma ministrijas tīmekļa vietnē.

Ierobežojošie pasākumi var mainīties īsā laikā. Lai iegūtu plašāku informāciju, jums jākonsultējas ar Seišelu salu Veselības ministriju un jāseko līdz jaunākajiem notikumiem vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Izceļojot no Seišelu salām nav nepieciešams veikt Covid-19 testu, tomēr, ja to pieprasa valsts, uz kuru plānots doties, ir iespējams veikt PCR testu, rakstot elektroniski vismaz nedēļu pirms plānotā testa Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot +248 4388410 . Izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Ir iespējams testu veikt arī izmantojot privātas medicīnas kompānijas pakalpojumus, vairāk: https://covid.euromedical.info/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Seišelu salās ir palielinājies noziedzības līmenis: ielaušanās, laupīšanas, sīkas zādzības gan pret iedzīvotājiem, gan ārvalstu tūristiem. Visbiežāk tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas un pārsvarā nakts stundās tiek aplaupīti ārvalstu tūristi. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, un tās glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības.

Esiet modri un, atrodoties ārpus viesnīcas, izmantojiet mobilo tālruni ar viesabonēšanas iespējām, lai to varētu izmantot ārkārtas situācijā.

Ievērojiet piesardzību atsevišķos Seišelu salu rajonos un arī populārākajās vietās kā Bevalonnā (Beau Vallon) un galvaspilsētā Viktorijā (Victoria), it īpaši diennakts tumšajā lakā.

Seišelu salās ir iespējami teroristu uzbrukumi.

Vietējie likumi un paražas

Narkotiku lietošana un kontrabanda Seišelu salās ir nopietns pārkāpums. Atpūta pludmalē un sauļošanās tiek stingri kontrolēta – nūdisms ir sodāms pārkāpums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Seišelu salās var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 30 dienām 6 mēnešu laikā. Latvijas nepilsoņiem informāciju par to, vai ir nepieciešama vīza, var saņemt Lielbritānijas vēstniecībā  Rīgā.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.