Singapūras Republika

25.06.2021. 16:06

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Singapūras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai

Singapūrā bez iepriekšējas saskaņošanas var ieceļot tikai Singapūras pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji. Ārvalstniekiem ieceļot īstermiņa apmeklējumos nav iespējams, bet ilgtermiņa iebraukšanai Singapūrā ir jāsaņem valdības atļauja.

Pirms ieceļošanas visiem, kas saņēmuši atļauju ieceļot, jāaizpilda Veselības deklarācijas anketa.

Ieceļojot jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. No testa prasības atbrīvoti bērni, jaunāki par 3 gadiem.

Ikvienam, kam tiek piešķirta atļauja ieceļot Singapūrā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija valdības noteiktā mītnē, veicot Covid-19 PCR testus pirmajā un 14.dienā. Ja tests ir negatīvs, pašizolāciju var izbeigt.

No 2021.gada 27.jūnija, lai apstādinātu jaunu Covid-19 variantu izplatību, papildus PCR testiem jāveic ātrais antigēnu tests 3., 7. un 11. pašizolācijas dienā.

Detalizēta informācija par ieceļošanas ierobežojumiem atrodama šeit.

Tranzīts caur Singapūras lidostu.

Tranzītam caur Singapūras lidostu nepieciešama oficiāla atļauja no Singapūras varas iestādēm. Tranzīta ilgums nedrīkst pārsniegt 24h limitu. Ieceļojot Singapūras lidostas tranzīta zonā, ceļotājs tiek eskortēts uz lidostas viesnīcu, bet pirms lidojuma attiecīgi pavadīts uz izlidošanas zonu. Lidostas viesnīcas izmaksas jāsedz ceļotājam (vidēji 115,-EUR apmērā).

Lai saņemtu atļauju tranzīta lidojumam, ceļotājam savas valsts Ārlietu ministrijā jāiesniedz šādi dati:

  • Pilns vārds, uzvārds;
  • Pases numurs un derīguma termiņš;
  • Ceļojuma mērķis;
  • Ienākošā un izejošā reisa informācija (datums, laiks, lidojuma numurs, kā arī ceļojuma izlidošanas un galamērķa valsts).

Latvijas Ārlietu ministrija sagatavo oficiālu pieprasījuma notu Singapūras iestādēm. Tikai pēc oficiāla apstiprinājuma saņemšanas ir iespējams tranzīts caur Singapūras lidostu.

Ņemot vērā to, ka Singapūras Changi lidostu var izmantot tranzītam no ierobežota valstu un pilsētu skaita, izmantojot noteiktas aviolīnijas, aicinām pirms lidojuma precizēt pie izvēlētās aviokompānijas, vai tranzīts tiks atļauts. Vairāk informācijas šeit: https://www.singaporeair.com/en_UK/sg/travel-info/transit-through-singapore/

 Vēršam Jūsu uzmanību, ka atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai un strauji mainīties, tādēļ ir būtiski sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija.

Noziedzība Singapūrā parasti ir nevardarbīga – tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas, aplaupīti ārvalstu tūristi pārsvarā nakts stundās. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Ieceļošanas vīza negarantē atļauju ieceļot valsts teritorijā. Galīgo lēmumu pieņem Singapūras Imigrācijas un robežšķērsošanas kompetentā iestāde (Immigration and Checkpoints Authority). Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no Singapūras.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Singapūrā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā: Adrese: Allen & Gledhill LLP, One Marina Boulevard #28-00, Singapore, Tālrunis: +65 6890 7901, Fakss: + 65 6302 3088 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Goda konsuls - Penija Go (Penny Goh), kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.