Beliza

14.06.2021. 11:10
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos, Belizas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai. Sauszemes robežas joprojām ir slēgtas izņemot atsevišķu personu kategorijām. Jūras robežas ir atvērtas jahtām ieceļošanai tūrisma nolūkā tikai caur šādām ostām – San Pedro, Belize City un Placencia. Philip Goldson starptautiskajā lidostā ir atsākta darbība ievērojot strikti noteiktus Covid-19 drošības protokolus. Personām, kas vēlās ieceļot Belizā tūrisma nolūkā, pirms ierašanās valstī ir nepieciešams:

  • lejupielādēt Belize Health App aplikāciju, ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļošanas aizpildīt prasīto informāciju un saglabāt saņemto QR kodu un numuru, kas būs jāuzrāda gan pārvadātājam, gan ieceļojot valstī;
  • rezervēt apmešanās vietu Gold Standard apstiprinātā viesnīcā;
  • ne agrāk kā 96 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā veikt Covid-19 PCR testu vai ne agrāk kā 48 stundas pirms ceļojuma – ātro antigēnu, Sofia, SD Blosensor vai ABBOTT (Panbio) testu, un tā rezultātam jābūt negatīvam. Ja tests nebūs veikts pirms lidojuma, tas būs jāizdara tūlīt pēc ierašanās valstī, testa izmaksas 50 USD apmērā sedzot no saviem līdzekļiem. Jārēķinās, ka lidostā nejauši atlasīti pasažieri tūlīt pēc ierašanās valstī var tikt nosūtīti uz atkārtotu testu. No testa, kas jāveic ierodoties valstī, tiks atbrīvotas personas, kas ar dokumentiem pierādīs, ka saņēmušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19.

Valstī obligāta prasība ir sejas aizsargmasku lietošana un sociālās distances ievērošana. Vienuviet nedrīkst pulcēties vairāk kā 10 personas. Ir slēgti bāri, naktsklubi, krogi un diskotēkas. Sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst strādāt ar 75% sēdvietu kapacitāti. Aktuālā informācija atrodama Belizas valdības Preses biroja Facebook vietnē un Belize Tourism Board mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Belizā ir viens no augstākajiem slepkavību rādītājiem uz vienu iedzīvotāju pasaulē. Ir pieaudzis vardarbīgu incidentu skaits arī pret tūristiem, tāpēc aicinām ceļotājus rūpēties par savu personīgo drošību, kā arī ievērot īpašu piesardzību uzturoties Belizas/Gvatemalas pierobežā.

Viesuļvētru sezona Belizā parasti ilgst no jūnija līdz novembrim. Aicinām sekot Pasaules Meteoroloģijas organizācijas un Nacionālā viesuļvētru centra atjauninājumiem vietējā un starptautiskā mērogā.

Valsts dienvidu daļā, jo īpaši Stīnkrīkā un Toledo, lietavu periodā iespējami plūdi.

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu vai pārvadāšanu.

Pārliecinieties, vai jums ir pietiekami daudz naudas, jo ne vienmēr ir iespējams samaksāt ar karti.

Vienmēr glabājiet savas pases un autovadītāja apliecības kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Belizā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 30 dienām. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Belizā ministrija aicina sazināties ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā un/vai Belizas Augsto Komisiju (Belize High Commision).

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas valstī.

Noderīga informāciju par vietējiem ceļojumiem skatāma Belizas Tūrisma valdes mājaslapā.

Veselība

Belizā ir ierobežotas iespējas saņemt medicīnisko palīdzību, neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa numurs 911.

Nopietnos medicīniskos gadījumos pacienti parasti tiek evakuēti uz ASV (uz pacienta rēķina). Pārliecinieties, vai jums ir atbilstoša ceļojuma veselības apdrošināšana un pieejami līdzekļi, lai segtu jebkuras ārstniecības izmaksas ārzemēs un repatriāciju.

Belizā pastāv risks inficēties ar dzelteno drudzi un Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Belizā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.