Fidži Republika

26.06.2021. 12:16
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē Fidži varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valsts robežas ir slēgtas, ieceļot atļauts tikai Fidži pilsoņiem un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājiem. Ārvalstnieki, kuri pandēmijas dēļ šobrīd nevar izceļot no Fidži, tiek lūgti sazināties ar tuvāko Fidži imigrācijas dienestu, lai nokārtotu jautājumu par legālu uzturēšanos valstī.

Katru dienu laikā no plkst. 18.00 līdz 4.00 valstī ir komandantstunda. Daudzviet valstī ir noteikts liegums pārvietoties starp reģioniem. Iziet no mājas drīkst tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā. Iedzīvotāji ir aicināti strādāt attālināti.

Detalizēta informācija un nosacījumi ceļošanai uz Fidži vai atrašanos valstī pandēmijas laikā, pieejami oficiālajā Fidži imigrācijas dienesta mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terorisma draudu risks valstī ir zems, tomēr, ņemot vispārējo drošības situāciju pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību un sekot līdzi jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Aicinām uzmanīt personīgās mantas, tai skaitā dokumentus, jo ārvalstnieki ir iecienīts kabatas zagļu mērķis.

Tropisko ciklonu sezona valstī ilgst no novembra līdz aprīlim. Sezonas laikā ceļotājiem jārēķinās ar spēcīgu vēju, stipru lietu, plūdiem, zemes nogruvumiem un iespējamu ceļu slēgšanu. Tā kā Fidži atrodas augstas zemestrīču aktivitātes zonā, valstī var notikt dažāda stipruma zemestrīces un tikt izsludināti cunami brīdinājumi. Aicinām sekot Fidži meteoroloģiskās aģentūras informācijai tās oficiālajā portālā.

Vietējie likumi un paražas

Atgādinām, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud cietumsods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, ceļojot uz Fidži Republiku, ieceļošanas vīza nav nepieciešama, bet var tikt lūgts uzrādīt atpakaļceļa biļeti. Latvijas nepilsoņiem, dodoties uz Fidži, nepieciešama ieceļošanas vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var lasīt Fidži Imigrācijas dienesta mājaslapā: http://www.immigration.gov.fj/travel-requirements/fiji-visas

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Fidži.

Veselība

Valstī pastāv risks inficēties ar Čikungunjas vīrusu, Denges drudzi un Zikas vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās. Atsevišķās Klusā okeāna valstīs, tajā skaitā Fidži, ir novērots masalu uzliesmojums.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98.pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.