Kirgizstānas Republika

24.06.2021. 21:36
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kirgizstānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Kirgizstānā jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ierašanās valstī. Ceļotājiem, kuri nespēs uzrādīt  derīgu Covid-19 testa aplieicnājumu, tiks liegta iekāpšana vai iebraukšana Kirgizstānā. Atkarībā no ceļojuma ilguma un/vai simptomiem pasažieriem pēc ierašanās var tikt pieprasīts veikt atkārtotu Covid-19 testu. 
  • Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā – aicinām sazināties ar laboratoriju - “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: +(312) 316074, 316333.

Lūdzam ņemt vērā, ka vispārējie ieceļošanas ierobežojumi Kirgizstānā turpina palikt spēkā. Atbilstība vienam no izņēmumiem nav garantija, ka jums tiks atļauts iebraukt.

Ceļošanas ierobežojumi neattiecas uz:

  • Ārvalstniekiem, kuri pastāvīgi ar uzturēšanās atļaujām dzīvo Kirgizstānā;
  • Personām, kurām ir derīga Kirgizstānas darba vīza;
  • Ārvalstniekiem – Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem (laulātais, vecāks, bērns vai mazbērns), var dokumentāli pierādīt radniecību (tikai dokumentu oriģināli, bez kopijām);
  • Universitātes studenti (ar vīzām un apliecinājumu par uzņemšanu mācību iestādē. Jāuzrāda dokumentu oriģināli).

Neregulāri speciāli komerclidojumi turpināsies ar lidojumiem uz Dubaiju, Stambulu, Kazahstānu un Maskavu. Lūdzam, individuāli uzraudzīt atsevišķo aviokompāniju interneta vietnes un jautājumu, biļešu pieejamības sakarā, lūdzam pa tiešo sazināties ar konkrētām aviokompānijām. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Saistībā ar notiekošajiem nemieriem Krigzistānā, aicinām ievērot piesardzību, atrodoties publiskās vietās un sabiedrisko ēku tuvumā, kā arī pievērst uzmanību varas iestāžu paziņojumiem par drošību.

Pieaugot terorisma draudiem valstī, aicinām ceļotājus ievērot piesardzību, atrodoties publiskās vietās un sabiedrisko ēku tuvumā, kā arī pievērst uzmanību varas iestāžu paziņojumiem par drošību.

Iesakām atturēties no Kirgizstānas dienvidu reģionu, it īpaši Ošas (Osh), Batkenas (Batken) un Džalalabatas (Jalal-Abad) apgabalu apmeklējuma. Ievērojiet papildu piesardzību valsts pierobežu reģionos, jo atsevišķi pierobežas posmi var būt mīnēti.

Ja nepieciešams šķērsot Kirgizstānas-Uzbekistānas robežu, aicinām izmantot tikai oficiāli atzītos robežas pārejas punktus. Pierobežas nekontrolētajos rajonos draudus var radīt nesprāgušu mīnu lauki.

Gan pilsētās, gan lauku apvidos ir iespējamas laupīšanas un zādzības, kuru biežākie upuri ir ārvalstnieki.

Aicinām visa ceļojuma laikā ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu - derīgu pasi vai pases kopiju, pretējā gadījumā policija var piemērot apcietinājumu. Pases kopiju iesakām uzglabāt atsevišķi no pases.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No 2016. gada 19. decembra Latvijas valstspiederīgajiem nav nepieciešams reģistrēties Kirgizstānas kompetentajās iestādēs, ja plānotā uzturēšanās valstī nepārsniedz 60 darba dienas.

Latvijas pilsoņi Kirgizstānā var uzturēties bez vīzas uz laiku līdz 60 dienām. Savukārt nepilsoņiem jāsaņem vīza. Pasei jābūt derīgai sešus mēnešus no ieceļošanas brīža. Latvijas nepilsoņi tūrisma un biznesa vīzas var saņemt elektroniski, reģistrējoties http://evisa.e-gov.kg/. E-pastā saņemtais vīzas apstiprinājums jāizdrukā un jāuzrāda ieceļojot Kirgizstānā.

Ar E-vīzu var ieceļot Kirgizstānā, ja plānots šķērsot Ošas (Osh) vai “Ak-Jol” robežšķērsošanas vietas vai ieceļojot starptautiskajā lidostā “Manas” Biškekā (Bishkek).

Vīzas ir iespējams saņemt arī ierodoties Kirgizstānas vēstniecībā personīgi.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā, kas pārstāv Latviju Kirgizstānā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.