Ziemeļmaķedonijas Republika

14.06.2021. 13:50
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ziemeļmaķedonijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Pasažieru pārvadājumus ir atsākušas Ziemeļmaķedonijas starptautiskā lidosta Skopjē un St.Apostile Paul lidosta Ohridā.

Ziemeļmaķedonijas sauszemes robeža ir atvērta, tomēr, lai to šķērsotu tranzītā, lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot kaimiņvalstīs, kurās spēkā varētu būt ieceļošanas ierobežojumi.

Ieceļotājiem nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un nav jāatrodas pašizolācijā.

Sabiedriskās vietās jāievēro distancēšanās. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta gan slēgtās telpās, gan ārā, ja nav iespējams nodrošināt distanci, arī pārvietojoties sabiedriskajā transportā.

Ziemeļmaķedonijas Veselības ministrija aicina personas ar saslimšanas simptomiem meklēt palīdzību, zvanot +389 78 387 194 vai +389 2 15 123.

Cita noderīga informācija saistībā ar Covid-19 Ziemeļmaķedonijas valdības izveidotajā mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Saistībā ar politisko protestu varbūtību Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē un citās lielākajās pilsētās, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no masveida publisku pasākumu apmeklēšanas.

Lielākajā valsts daļā drošības situācija ir stabila, tomēr Ārlietu ministrija aicina ievērot piesardzību valsts ziemeļu un rietumu apgabalos – pierobežā ar Kosovu.

Ziemeļmaķedonija atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces, tādēļ pirms plānotā ceļojuma ieteicams iepazīties ar rekomendācijām, kā rīkoties zemestrīces gadījumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Ziemeļmaķedonijā var ieceļot bez vīzas un uzturēties 90 dienas pusgada laikā no pirmās ieceļošanas reizes. Latvijas pilsoņi ieceļošanai Ziemeļmaķedonijā var izmantot arī Latvijā izdotās personas apliecības (eID kartes).

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Ziemeļmaķedonijā ir nepieciešams noformēt vīzu. Plašāka informācija par ieceļošanas noteikumiem šajā valstī ir pieejama sazinoties ar Ziemeļmaķedonijas vēstniecību Polijā.

Ieceļojot Ziemeļmaķedonijā, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Uzturoties viesnīcā šo procedūru veic automātiski. Reģistrācijas apliecinājumu jāsaglabā līdz aizbraukšanai.

Veselība

Ziemeļmaķedonijā ir novērojama moskītu kodumu izplatītās infekcijas un Rietumnīlas vīrusa klātbūtne. Detalizēta informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.