Turcijas Republika

11.07.2021. 16:45
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Turcijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 1.jūnija visiem ieceļotājiem no Latvijas jāuzrāda viens no uzskaitītajiem dokumentiem:

  • Negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas;
  • Covid-19 antigēnu tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas;
  • Personai nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un nav jāievēro karantīna, ja tā var uzrādīt oficiālu apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa pret Covid-19 pabeigšanu vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas Turcijā, vai apliecinājumu, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir izslimojusi ar Covid-19 un izveseļojusies.

Turcijas pilsoņiem un ārvalstniekiem ir tiesības ierasties Turcijā izmantojot sauszemes transporta, gaisa vai jūras pasažieru ceļus.

Visiem ieceļotājiem 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Turcijā obligāti ir jāaizpilda ieceļošanas apliecinājums "Traveller Entry Form"  tīmekļa vietnē - https://register.health.gov.tr/. Avio kompānijas pirms iekāpšanas lidmašīnā veiks pārbaudi. Personai ir jāspēj uzrādīt telefonā vai izdrukātu uz lapas, aizpildītu apliecinājumu.

Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu (iegūstams tikai ar Turcijas SIM kartēm vai lejuplādējot HES mobilo aplikāciju) – https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/hes-code/. Balstoties uz Turcijas iekšējiem noteikumiem, lai iekļūtu valsts iestādēs, skolās un tādās sabiedriskajās vietās kā iepirkšanās centri, restorāni, kafejnīcas, bibliotēkas, sporta centri, kāzu svinību vietas, skaistumkopšanas saloni, masāžu saloni un spēļu zāles, var tikt prasīts uzrādīt HES kodu.

Personu ieceļošana no Bangladešas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas, Indijas, Nepālas un Šrilankas no 2021.gada 1.jūlija Turcijā liegta. Personas, kuras ceļo no citas valsts, taču pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas augstāk minētās valstis, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas  pirms ieceļošanas Turcijā, un jāuzturas 14 dienu karantīnā valdības norādītajā apmešanās vietā.

Personām, kas ieceļo Turcijā no Afganistānas un Pakistānas vai pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas šīs valstis, tiks piemērota 10 dienu karantīna. Ja Covid-19 PCR tests, veikts karantīnas 7.dienā uzrādīs negatīvu rezultātu, karantīna tiks pārtraukta. Ja testa rezultāts būs pozitīvs, Turcijas Veselības ministrija rīkosies saskaņā ar Covid-19 ierobežošanas vadlīnijām.

Personām, kas ieceļo no Lielbritānijas, Irānas, Ēģiptes un Singapūras jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas  pirms ieceļošanas Turcijā.

Visiem ieceļotājiem, kuri atradīsies karantīnā būs jāaizpilda reģistrācijas anketa un šie dati tiks uzglabāti 30 dienas.

Lidmašīnu, kuģu apkalpes locekļi un kravu pārvadājumu automašīnu šoferi, kā arī tranzīta un transfēra pasažieri ir atbrīvoti no negatīva Covid-19 testa un karantīnas prasībām.

Visā valstī ir ieviesta obligāta prasība lietot sejas maskas publiskās vietās, t.sk. sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās, restorānos un uz ielas.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī saglabājas teroristu grupējumu uzbrukumu riski, kā arī iespējami protesti un demonstrācijas. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no cilvēku masveida pulcēšanās vietām, ievērot piesardzību atrodoties tūrisma apskates objektos.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus, jo Turcijas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti un piemērot sodus tiem, kuri dokumentus nevar uzrādīt.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un attiecīgi 30 dienas katrā ieceļošanas reizē. Ja uzturēšanās tiek plānota uz ilgāku laiku vai arī ieceļošanas mērķis ir cits, ir jānoformē vīza, izmantojot e-Vīzas sistēmu (www.evisa.gov.tr) vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā, vai citā Jums tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza.

Atgādinām, ka pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Veselība

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, apmeklējot Turcijas pilsētas, uzmanīties no klaiņojošu suņu uzbrukumiem. Nepieciešamības gadījumā vakcināciju pret trakumsērgu ir iespējams saņemt tikai valsts slimnīcās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.