Tunisija

03.07.2021. 18:44
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Tunisijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Tunisija atcēlusi ierobežojumus ieceļošanai, kas attiecas uz personas valstisko piederību vai valsti, no kuras tiek ieceļots. Tā vietā stājas spēkā prasības, kas attiecas uz visiem ieceļotājiem Tunisijā.

  • Visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. Testa veikšanas datumam ir jābūt skaidri saredzamam. Tiek rekomendēts ceļot ar Covid-19 testa rezultāta oriģinālu, jo šaubu par dokumenta autentiskumu gadījumā, personām var tikt liegta iekāpšana lidmašīnā. Bērni, jaunāki par 12 gadiem, atbrīvoti no šīs prasības.
  • No 2021.gada 9.aprīļa pēc ierašanās Tunisijā sevis izvēlētā vietā jāpavada 7 dienas pašizolācijā. Piektajā dienā jāveic atkārtots Covid-19 PCR tests. Saņemot negatīvu testa rezultātu, pašizolāciju var pārtraukt, bet jāievēro visi distancēšanās un sejas aizsarglīdzekļu lietošanas noteikumi. Pozitīva testa rezultātā pašizolācijā jāpaliek vēl 10 dienas.
  • Ierodoties Tunisijā, jāuzrāda rezervācija otram Covid-19 PCR testam. Testu iespējams pieteikt šeit.
  • Tunisijas valdības mājas lapā tiešsaistē jāaizpilda Ieceļošanas anketa .
  • Ieceļotājiem nepieciešams lejuplādēt “Track and trace” aplikāciju mobilajā tālrunī.

No 2021.gada 1.jūnija Personai nav jāievēro pašizolācija, ja tā var apliecināt, ka Covid-19 ir izslimots pirms 6 nedēļām vai agrāk, pirms ieceļošanas Tunisijā, vai arī, ja persona var uzrādīt oficiālu apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa pret Covid-19 pabeigšanu vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas Tunisijā. Vakcinācijas sertifikātam ir jābūt ar QR kodu.

Visiem ieceļotājiem tiek veikta temperatūras pārbaude, izlases veidā var tikt veikts Covid-19 eksprestests.

Ceļojot organizētās tūristu grupās, pēc ieceļošanas nav jāveic atkārtots tests un nav jāatrodas pašizolācijā, bet ir jāievēro organizētām tūristu grupām noteiktie drošības protokoli.

Personām pirms ceļojuma jākonsultējas ar savu tūrisma aģentūru vai aviokompāniju, kā arī personīgi jāiepazīstas ar Tunisijas iestāžu sniegto informāciju.

Tranzīta lidojumi caur Tunisijas lidostu ir ierobežoti. Lidosta un citi robežkontroles punkti Covid-19 PCR testa nodošanas pakalpojumu nepiedāvā.

No 2021.gada 14.aprīļa Tunisijas iestāžu izsniegtie RT-PCR testi tiek apliecināti ar QR kodu.

Sabiedriskās vietās, tostarp darba vietās, sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Pārvietošanās starp reģioniem un pilsētām Tunisijā pašlaik ir atļauta. Kafejnīcu, restorānu, viesnīcu, lūgšanu vietu, kultūras un arheoloģiskie apskates objektu darbība pašlaik ir ierobežota. Visā valstī spēkā komandantstunda saskaņā ar varas iestāžu noteikto kārtību. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi, tostarp komandantstunda, var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai, tādēļ ir būtiski sekot Tunisijas vietējo pašvaldību ieteikumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

 Drošības situācija

 Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz Tunisiju.  Saistībā ar uzbrukumiem, kas pēdējo gadu laikā tikuši vērsti pret ārvalstu tūristiem un vietējiem valdības pārstāvjiem, valstī kopš 2015.gada novembra ir ieviests ārkārtas stāvoklis, kas atkārtoti pagarināts 2020.gada 30.maijā un ir spēkā līdz turpmākiem paziņojumiem.

Tunisijas valdība ir uzlabojusi aizsardzības un drošības pasākumus lielākajās pilsētās un tūristu iecienītās vietās, taču valstī vēl arvien pastāv augsts terorisma draudu līmenis, kā arī cilvēku nolaupīšanas risks. Uzturoties Tunisijā, aicinām ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un stingri iesakām izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ārlietu ministrija stingri iesaka izvērtēt nepieciešamību doties uz Tunisas piepilsētām, kā arī nedoties uz Čambi Kalna nacionālā parka (Chaambi Mountain National Park) reģionu, kā arī uz Tunisijas pierobežas reģioniem ar Lībiju un Alžīriju, tostarp militāro zonu uz dienvidiem no El Bormas (El Bormas) un Dehibas (Dhehiba) pilsētām, un piecu kilometru zonā no robežas ar Lībiju uz ziemeļiem no Dehibas pilsētas līdz Ras Aždiras (Ras Ajdir) robežas šķērsošanas vietai. Drošības situācija pierobežas teritorijā ir nestabila.

Aicinām ceļotājus vienmēr ņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus vai to kopijas.

Vietējie likumi un paražas

Ceļojot pa Tunisiju, stingri iesakām ievērot varasiestāžu norādījumus un vietējos likumus, tostarp respektējot tradīcijas un reliģiskos uzskatus.

Ārlietu ministrija iesaka ceļojumos pa Tunisiju neizmantot bezpilota aviācijas sistēmas (dronus). Īpašumtiesības uz droniem ir licencētas, un licences iegūšana ir ilgs process. Tunisijas iestādes konfiscē dronus, kas ievesti valstī bez iepriekšējas atļaujas.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza ieceļošanai Tunisijā, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām.

Latvijas nepilsoņa pases turētājiem vīza nav nepieciešama, ja ieceļošanas mērķis Tunisijā ir tūrisms organizētā tūrisma grupā (vismaz 5 personas). Ieceļojot Tunisijā, ir jāuzrāda viesnīcas rezervācija, biļete turp un atpakaļceļam, ceļojuma apdrošināšana. Ieceļojot valstī ar citu mērķi vai individuāli, nepilsoņa pases turētājiem pirms brauciena ir jānoformē vīza Latvijā akreditētajā Tunisijas vēstniecībā Polijā.

Izceļojot no Tunisijas, no visiem ārvalstniekiem, arī bērniem, tiek iekasēts izceļošanas nodoklis 30 TND (13,17 EUR) apmērā. Nodokli var samaksāt viesnīcās, tūrisma kompānijās, muitā, bankās un tabakas veikalos (apliecinājums par maksājumu – zīmogs).  

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā:  https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulātu Tunisā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.