Kipras Republika

22.07.2021. 18:42
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Kipras valdība ir ieviesusi virkni pasākumu vīrusa izplatības ierobežošanai.  

Ieceļošanas prasības Kiprā ir atvieglotas un valsts ir atvērta tūrismam. Taču joprojām, lai ieceļotu Kiprā, ir nepieciešams izpildīt virkni nosacījumu, kas tiek noteikti atbilstoši ieceļotāja izcelsmes valstij.

Šobrīd Latvija atrodas “zaļajā” valstu kategorijā ar visvieglākajiem ieceļošanas nosacījumiem. Valstu piederība kategorijām tiek pārskatīta atbilstoši epidemioloģiskai situācijai katrā valstī. Aktuālais valstu sadalījums pa kategorijām apskatāms šeit .

Ņemot vērā, ka izmaiņas ieceļošanas noteikumos var mainīties bez iepriekšēja paziņojuma, pirms došanās uz Kipru, aicinām obligāti iepazīties ar ieceļošanas noteikumiem šeit.

Ieceļojot Kiprā no Latvijas ir šādas prasības:

Ceļotājiem, kas pabeiguši vakcinācijas kursu:

  • 48h pirms lidojuma aizpildīt elektronisko formu “Cyprus Flight Pass” (https://cyprusflightpass.gov.cy/)
  • Jāuzrāda potēšanas sertifikāts (ar tulkojumu).
  • Pašizolācija NAV jāievēro.
  • Ceļotājiem, kas nav veikuši vakcināciju:
  • 48h pirms lidojuma aizpildīt elektronisko formu “Cyprus Flight Pass” (https://cyprusflightpass.gov.cy/ )
  • 72h pirms lidojuma veikt paša apmaksātu PCR testu (ar tulkojumu).
  • Ieceļojot Kiprā jāveic paša apmaksātu PCR testu.
  • Pašizolācija IR jāievēro līdz brīdim, kad tiek saņemts testa rezultāts.Pirms ceļojuma iesakām pārbaudīt aktuālo informāciju par ieceļošanas prasībām www.visitcyprus.com un attiecīgās lidostas mājaslapā.
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam PCR tests nav jāveic.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Informējam, ka saskaņā ar Kipras likumiem legālas iebraukšanas un izbraukšanas vietas Kiprā ir ostas un lidostas, kas atrodas valdības kontrolētajā teritorijā: Larnakas un Pafosas lidostas, Larnakas, Limasolas, Latsi un Pafosas ostas. Ierašanās Kiprā caur ostu vai lidostu, kas atrodas Kipras valdības nekontrolētajā salas ziemeļu daļā, tostarp Erkanas lidosta, tiek uzskatīta par nelikumīgu.

Buferzonas šķērsošana virzienā no Kipras ziemeļdaļas uz Kipras Republikas brīvo teritoriju ir atļauta tikai Kipras pilsoņiem un personām, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Kiprā.

Citas personas buferzonu var šķērsot vienīgi humānu iemeslu dēļ (nopietnas veselības problēmas vai steidzama medicīniskā palīdzība, ģimenes locekļa nāve) uzrādot attiecīgu dokumentālu pierādījumu.

Vēršam uzmanību, ka Kipras ziemeļdaļa nav Kipras Republikas valdības kontrolē, un Latvija neatzīst Kipras ziemeļdaļas pārvaldi. Tādēļ Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ieceļo Kipras ziemeļdaļā, iespējas saņemt konsulāro palīdzību ir ierobežotas. Aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ieceļot minētajā teritorijā!

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Kiprā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Kiprā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, kas pārstāv Latvijas intereses Kiprā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas Goda ģenerālkonsulātā Limasolā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +357 25 840 300.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.