Apvienotie Arābu Emirāti

17.07.2021. 10:26
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar straujo Covid-19 izplatību pasaulē Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) ieviesti vairāki drošības pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020. gada 24. septembra Abū Dabī atļauj iebraukšanu ārvalstniekiem.

  • AAE pilsoņiem, rezidentiem, tūristiem ielidojot Abū Dabī, ir jāievēro 12 dienu karantīna, pat ja ir negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Šīm personām ir jāveic atkārtots Covid-19 tests vienpadsmitajā dienā pēc ielidošanas Abū Dabī.
  • Covid-19 vakcinētajām personām, ielidojot Abū Dabī, ir jāievēro 7 dienu karantīna un sestajā dienā pēc ielidošanas ir jāveic atkārtots Covid-19 tests.
  • Personām, kuras ielido no “zaļā saraksta” valstīm, nav jāievēro karantīna. Covid-19 vakcinētajām personām ir jāveic Covid-19 tests sestajā dienā kopš ielidošanas, bet nevakcinētajām personām – Covid-19 tests ir jāveic sestajā un divpadsmitajā dienā. Informācija par “zaļā saraksta” valstīm tiek regulāri atjaunota Abū Dabī oficiālajā mājaslapā:https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel/permitted-countries.

No 2021. gada 19. jūlija Abū Dabī tiek ieviesta komandantstunda laikā no 00:00 līdz 05:00. Šajā laikā ārā var iziet tikai ārkārtas gadījumā, pieprasot atļauju no Abū Dabī policijas. https://www.adpolice.gov.ae/en/Pages/home.aspx

No 2020. gada 12. augusta pirms atgriešanās AAE, AAE rezidentiem ir ieteicams aizpildīt informācijas pieprasījumu, sniedzot informāciju par derīgas Emirates ID numuru, pases numuru, pases veidu un pilsonību caur portālu: https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/residents-entry-confirmation.

Savukārt, Dubaijas rezidentiem ārvalstīm, nepieciešams pieprasīt atļauju caur Dubaijas sistēmu (Dubai’s General Directorate of Residency and Foreigners Affairs): https://gdrfad.gov.ae/en

No 2020. gada 1. augusta visām personām (AAE pilsoņiem, rezidentiem, tūristiem, tranzīta pasažieriem) pirms lidojuma uz AAE ir jāveic Covid-19. Tests ir jāveic laboratorijā, kuru ir apstiprinājusi AAE kompetentā iestāde vai arī izlidošanas valsts atzītajā laboratorijā, kā arī testam jābūt derīgam līdz 72 stundām. No testa ir atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam un personas ar smagu vai vidēji smagu invaliditāti.

Covid-19 testu var veikt Nacionālā veselības dienesta atzītajās laboratorijās. Laboratoriju saraksts ir pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapā:

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes-kam-tas-veic-un-ka-jarikojas

No 2020. gada 7. jūlija Dubaija atļauj iebraukšanu tūristiem no ārvalstīm. AAE rezidentiem, kas atgriežas Dubaijā un tūristiem Dubaijā, uzrādot negatīvu Covid-19 testu vai arī saņemot negatīvu Covid-19 testa rezultātu, nav jāievēro 12 dienu karantīna.

Kopš 2020. gada 2. jūnija ir ierobežota iebraukšana Abū Dabī pilsētā/emirātā. Lai iebrauktu Abū Dabī pilsētā, ir nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Tests nevar būt vecāks par 24h, ja tas ir veikts ar DPI (Diffractive Phase Interferometry) testa metodi, savukārt tests, kas veikts ar PCR metodi nedrīkst būt vecāks par 48h. Ja persona ir šķērsojusi robežu ar PCR testa rezultātu, tad gadījumā ja persona uzturas Abū Dabī ilgāk par četrām dienām, tad personai ceturtajā dienā un astotajā dienā, ir jāveic atkārtots PCR tests. Ja persona ir šķērsojusi robežu ar DPI testa rezultātu, tad gadījumā ja persona uzturas Abū Dabī ilgāk par 48h, tad personai trešajā dienā un septītajā dienā, ir jāveic PCR tests . Covid-19 vakcinētajām personām PCR tests ir derīgs septiņas dienas, lai iebrauktu Abū Dabī pilsētā/emirātā. Informācija par vakcināciju ir jāuzrāda caur Al Hosn aplikāciju.

AAE valdība ir atvieglojusi daļu no Covid-19 ierobežojumiem. Visās publiskajās vietās (lielveikali, restorāni, kafejnīcas, sporta iestādes, tūristu apskates objekti, mošejas utt.) ir jāievēro stingri noteikumi attiecībā uz personu veselības pārbaudi un visiem ar dezinfekciju saistītajiem pasākumiem. Obligāti jānēsā sejas aizsargmaskas un jāievēro distance. Sods par maskas nelietošanu  - 3000 AED (ap 740 EUR).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

2021. gada 5. janvārī Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte vienojās normalizēt attiecības ar Kataru, tādēļ pamazām tiek atcelti ierobežojumi gaisa satiksmei starp šīm valstīm. AAE ir no jauna atvērusi gaisa, sauszemes un jūras robežu ar Kataru. Ja tuvākajā laikā plānots ieceļot Katarā vai izceļot no tās, aicinām sazināties ar tūrisma kompāniju vai pārvadātāju un pārliecināties par plānotā reisa aktualitāti.

Vietējie likumi un paražas

AAE likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms AAE apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Saskaņā ar AAE Krimināllikuma 313. pantu Ramadāna laikā (no saullēkta līdz saulrietam) publiskās vietās ir aizliegts lietot ēdienus un dzērienus. Likuma neievērošanas gadījumā persona var tikt sodīta ar viena mēneša cietumsodu vai ievērojamu naudas sodu (ap 2500 EUR). Aicinām ceļotājus stingri ievērot AAE iestāžu norādes Ramadāna laikā.

Neprecētiem pāriem īpaši jāizvērtē ieceļošanas neatliekamība AAE, it sevišķi sievietēm – grūtniecēm, jo var rasties problēmas, šķērsojot robežu. Jebkādas tuvas attiecības neprecētiem pāriem AAE ir uzskatāmas par sodāmu rīcību, var tikt piemērots pat apcietinājums vai deportācija.

Elektroniskās cigaretes valstī ir aizliegtas, tās var konfiscēt. Lamu vārdu un nepieklājīgu žestu izmantošana AAE ir uzskatāma par nepiedienīgu rīcību un var tikt sodīta ar apcietinājumu vai deportāciju.

AAE ir aizliegts fotografēt valdības ēkas un militārus objektus, kā arī valsts iedzīvotājus bez viņu atļaujas.

Ja lietosiet satelīta telefonus, ierakstīšanas ierīces, radio raidītājus, jaudīgas foto vai video kameras, var tikt pieprasīta lietošanas licence.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi uz AAE var ceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām 180 dienu periodā, ja ieceļošanas mērķis nav algots darbs.

Latvijas nepilsoņi vīzu īstermiņa ieceļošanai AAE ar tūrisma mērķi var saņemt AAE vēstniecībā Latvijā. Vīzai uz AAE ir jāpiesakās pirms plānotā lidojuma. Detalizēta informācija par vīzas saņemšanas kārtību pieejama, sazinoties ar AAE vēstniecību Latvijā: e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: (371) 671 122 41.

Ieceļošanas brīdī pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Saskaņā ar AAE iestāžu sniegto informāciju Latvijas nepilsoņa pases ir derīgas ieceļošanai AAE tikai tūrisma nolūkos un nav derīgas AAE uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Veselība

Ja ceļojuma laikā plānojat ņemt līdzi medikamentus, aicinām rūpīgi iepazīties ar medikamentu sarakstu, kuru ievešanai AAE ir vajadzīga ārsta izziņa angļu valodā ar paskaidrojumu, kādam nolūkam tie nepieciešami un kādās devās. Ar medikamentu sarakstu var iepazīties divās interneta vietnēs: https://www.government.ae/en/information-and-services/health-and-fitness/drugs-and-controlled-medicines/controlled-medicines- un

https://www.mohap.gov.ae/en/AwarenessCenter/Pages/UnauthorizedMedicines-Decomissioned.aspx

Pamatojoties uz AAE Veselības ministrijas 2018. gada oktobra paziņojumu, visiem AAE iedzīvotājiem un tūristiem pirms iebraukšanas valstī ir jāaizpilda anketa: http://www.mohap.gov.ae/en/services/Pages/361.aspx par medikamentu ievešanu AAE personīgai lietošanai. Norādes par anketas aizpildīšanu ir pieejamas Veselības ministrijas mājaslapā: http://www.mohap.gov.ae/Files/MOH_Service/361/Import%20Drug%20for%20Personal%20Use%20-%20External%20User%20Manuals.pdf

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Veselības ministriju pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni: +971 2 652 0500.

Ja persona AAE ierodas bez atļaujas un dokumentiem, tad medikamenti var tikt konfiscēti uz robežas un persona var tikt saukta pie atbildības saskaņā ar AAE tiesību aktiem.

Veselības ministrija norāda, ka ir atļauts ievest medikamentu daudzumu, kas paredzēts ne vairāk kā 3 mēnešiem, bet, ja tie ir AAE īpaši kontrolējamo medikamentu sarakstā – līdz 1 mēnesim.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties ir pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību AAE vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta  Facebook  kontam:  www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.