Maldīvijas Republika

14.06.2021. 12:42
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Maldīvijas Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanā.

Galvaspilsētas Males reģionā līdz 2021. gada 4. aprīlim noteikta komandantstunda no plkst.18:00 līdz plkst. 4:30. Ceļošana no galvaspilsētas uz citiem valsts reģioniem (salām) ir atļauta tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā (personai jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un jāievēro 10 dienu karantīna). Ceļojumiem starp salām bez Covid-19 gadījumiem, ierobežojumi nepastāv.  

Maldīvijas Republika sākot ar 2020.g. 15. jūliju ir pieņēmusi lēmumu atvērt robežas un atļaut ieceļot valstī visiem Eiropas Savienības pilsoņiem, ievērojot visus piesardzības pasākumus.

No 2020.gada 16.decembra tūristiem ieceļojot valstī ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kurš ir veikts pēdējo 96 stundu laikā.

Papildus visiem pasažieriem Covid-19 tests tiek veikts lidostā. Ceļotājus, kuriem ir Covid-19 vīrusa simptomi vai uzrādās pozitīvs testa rezultāts, nosūta pašizolācijā.

Pastāvīgajiem iedzīvotājiem un studentiem ierodoties valstī ir obligāta 10 dienu pašizolācijas prasība.

Aicinām iepazīties ar Maldīvijas Republikas Tūrisma Ministrijas sagatavotajām vadlīnijām, ieceļošanai valstī.

Citiem ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem vai to izmaiņām, lūdzam sekot līdzi Maldīvijas Veselības ministrijas mājas lapā.  

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrāciju norises vietām. Tāpat aicinām ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus un sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Valstī  pastāv vispārēji terorisma draudi.

Vietējie likumi un paražas

Maldīvu salās likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Maldīvijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Maldīvu salās ir īpaši bargi likumi attiecībā uz narkotisko vielu lietošanu un izplatīšanu, par ko var piespriest pat mūža ieslodzījumu. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maldīvu salās var ieceļot bez vīzas un uzturēties līdz 30 dienām no ieceļošanas brīža. Ieceļojot jāuzrāda pase ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši, atpakaļ/tālāk ceļa biļete, finanšu līdzekļi (150 USD/dienā) vai apstiprināta viesnīcas rezervācija. Sīkāku informāciju par ieceļošanu Maldīvu salās var saņemt, sazinoties ar Maldīvijas vēstniecību Lielbritānijā.

Veselība

Saistībā ar Zikas vīrusa izplatīšanās risku Maldīvijā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecības, konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.