Grieķijas Republika

29.06.2021. 10:55
 • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Grieķijas valdība ir ieviesusi virkni pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Grieķijas valdības noteiktie pasākumi Covid- vīrusa izplatības ierobežošanai. 

 • Latvijas valstspiederīgajiem ieceļošana Grieķijā ir atļauta. Karantīna vai pašizolācija nav jāievēro.
 • Visiem ceļotājiem pirms ieceļošanas Grieķijā jāaizpilda elektroniskā  ieceļošanas veidlapa “Passenger Location Form - PLF”, kuru jāaizpilda vismaz 24 stundas pirms ceļojuma. Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā ierīcē. Uz ģimeni var izpildīt vienu PLF formu.
 • Ja persona ir saņēmusi pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas ir pagājušas 14 dienas, tad uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu (informācijai jābūt angļu valodā), persona tiek atbrīvota no prasības uzrādīt negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu. Ja persona nav saņēmusi Covid-19 vakcīnu, personai ir jāuzrāda negatīvs PCR tests, kas ir veikts 72h pirms ierašanās vai antigēnu tests (“rapid-test”), kas veikts ne agrāk kā 48h pirms ceļojuma.
 • Tests ir jāveic arī bērniem no pilniem 12 gadiem.
 • Negatīvs tests nav jāuzrāda personām, kas Covid-19 pārslimojušas 2 līdz 9 mēnešus pirms, un var to apliecināt ar oficiālas valsts institūcijas vai sertificētas laboratorijas dokumentu. Uzmanību, šādā gadījumā Grieķijas institūcijas var veikt papildus testu.
 • Ceļotājiem atkal atvērti sauszemes ieceļošanas punkti Promachonas un Ormenio (visu diennakti) un Evzoni (no 07:00 līdz 23:00).
 • Detalizētu informāciju par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr Pirms ceļojuma ieteicams vēlreiz pārliecināties par aktuālo informāciju.
 • Visā Grieķijas teritorijā sejas maskas lietošana obligāta telpās.
 • Pārvietošanās visā Grieķijas teritorijā atļauta laikā no 05:00 līdz 23:00.
 • Kafejnīcu, restorānu, tavernu darbība atļauta tikai ārpus telpām. Darba laika ierobežojumi no 05:00 līdz 22:45.

Satiksme starp Grieķijas salām tiek nodrošināta. Jāievēro 2 m distance un jālieto sejas un deguna aizsegs.

Pirms iekāpšanas iekšzemes kuģī (ceļojot no/uz salām) vai avioreisā jāuzrāda viens no sekojošiem: 1) pabeigtas vakcinācijas sertifikāts, 2) negatīvs Covid-19 PCR tests, 3) negatīvs antigēnu “rapid tests”, kā arī jāaizpilda veidlapa, kur jānorāda kontaktinformācija saziņai tuvāko diennakšu laikā.

Personām var tikt aicinātas uzrādīt personu apliecinošo dokumentu, tādēļ aicinām pasi vai eID karti turēt pie sevis, kā arī abus dokumentus neglabāt kopā, lai viena dokumenta zaudēšanas gadījumā jūsu rīcībā paliktu otrs dokuments.

Par aktuālo informāciju ieceļojot Grieķijā iespējams lasīt Atēnu lidostas tīmekļa vietnē: https://www.aia.gr/en/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Ņemot vērā straujo situācijas maiņu, pirms apmeklēt Grieķiju un tās reģionus, aicinām konsultēties ar Grieķijas institūcijām par konkrētajiem drošības pasākumiem katrā atsevišķā reģionā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Grieķijā pieejamas Grieķijas valsts veselības organizācijas tīmekļa vietnē: https://eody.gov.gr/en/covid-19/

Nacionālā Covid-19 palīdzības tālruņa līnija: “1135”.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas  Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Dažās Grieķijas salās Egejas jūrā, jo īpaši, Lesbas (Lesbos), Hiosas (Chios jeb Xios) un Samas (Samos) salās, reaģējot uz neseno migrantu pieplūdumu no Turcijas, ir notikuši nemieri un vardarbīgas sadursmes. Atrodoties kādā no šīm salām, aicinām būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrācijām vai līdzīgiem masu pulcēšanās pasākumiem, līdz minimumam ierobežot pārvietošanos salas teritorijā, kā arī sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties tūristu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas - makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml., glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās, piemēram, apģērba iekškabatās un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Vēršam uzmanību, ka Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā. Tādēļ tiem, kuri apmeklē Grieķiju vai uzturas šajā reģionā, jābūt piesardzīgiem un zemestrīces gadījumā jāievēro vietējo varasiestāžu ieteikumi un norādījumi.

Aicinām ceļotājus iepazīties ar Grieķijas Republikas Civilās aizsardzības ģenerālsekretariāta ieteikumiem par rīcību dažādu katastrofu un dabas stihiju situācijās: https://www.civilprotection.gr/en/media-gallery?tid=69

Vietējie likumi un paražas

Grieķijā regulāri tiek rīkoti streiki, un tādēļ var tikt kavēta sabiedriskā transporta kustība, piemēram, metro, prāmju satiksme uz salām. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par sabiedriskā transporta kustības traucējumiem un vajadzības gadījumā sazināties ar attiecīgā pakalpojuma sniedzējiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Grieķijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Grieķijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.