Austrijas Republika

12.07.2021. 19:01
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību Austrijas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

No 2021.gada 19.maija Austrijā no ES/EEZ valstīm (arī Latvijas), kā arī citām “Anlage 1” grupā ierindotajām valstīm ieceļot ir iespējams bez īpaša iemesla, ja izpildās kāds no tā dēvētajiem “3 G” nosacījumiem:

  • Getestet” jeb “testēts” – uzrādot negatīvu testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām (PCR tests) vai 48 stundām (“antigen” tests). Testa pienākums bērniem no 12 gadu vecuma.;
  • Geimpft” jeb “vakcinēts” – uzrādot apliecinājumu par vakcināciju:

a) ja kopš 1.potes saņemšanas pagājusi vismaz 21 diena, bet ne vairāk kā 3 mēneši;

b) ja kopš 2.potes (pilns kurss) saņemšanas pagājušas 14 dienas, bet ne vairāk kā 9 mēneši;

c) ja kopš vienas potes vakcīnas (piem., Janssen) ir pagājusi 21 diena, bet ne vairāk kā 9 mēneši.

  • Genesen” jeb “atveseļojies” – uzrādot apliecinājumu par atveseļošanos no vīrusa (dati derīgi 6 mēnešus kopš atveseļošanās). Ja testa rezultātu nav iespējams uzrādīt uz robežas, tad tas veicams Austrijā 24 stundu laikā.

Karantīna, iebraucot no “Anlage 1” grupas valstīm, nav jāievēro.

Tiek pieņemti apliecinājumi – latīņu alfabētiskajā rakstu formā, kas izdoti vācu vai angļu valodā (piemēram, Starptautiskais vakcinācijas sertifikāts).

Ja persona nevar uzrādīt nevienu no augstāk minētajiem dokumentiem, tad ir jāveic PCR tests vai antigēnu tests tuvāko 24 stundu laikā pēc ieceļošanas un ne agrāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Austrijā elektroniski jāreģistrējas tiešsaistes sistēmā: https://entry.ptc.gv.at/. Ja persona kādu no šiem dokumentiem var uzrādīt, elektroniskā reģistrācija tiešsaistes sistēmā nav nepieciešama.

No 2021.gada 1.jūlija valstis ar stingrākiem ieceļošanas ierobežojumiem tiek iedalītas 2 grupās:

- “Anlage 2” jeb valstis ar īpaši augstu vīrusa mutāciju izplatību

- “Citas valstis un reģioni”.

No tām ieceļošana principā ir aizliegta. Izņēmumi attiecas tikai uz neatliekamiem darba, dienesta vai medicīniskiem iemesliem.

Ieceļojot no bīstamiem vīrusa variantu reģioniem jeb “Anlage 2” valstīm, personām jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 testa rezultāts vācu vai angļu valodā un jāievēro karantīna (tas attiecas arī uz darba darīšanās ceļojošajiem), ko iespējams pārtraukt ātrākais 5. dienā, veicot testu (ieceļošanas diena ir 0 diena). No karantīnas atbrīvoti ir diplomātiskā korpusa pārstāvji un dienestā ceļojošie.

Ieceļojot no saraksta “Citas valstis un reģioni” jāuzrāda kāds no “3 G” apliecinājumiem, bet pēc ieceļošanas būs jāievēro karantīna (no karantīnas atbrīvotas ir vakcinētās personas, darba darīšanās ceļojošie un diplomātiskā korpusa pārstāvji). Ieceļojot no šīm valstu grupām, tests obligāti jāuzrāda uz robežas – to nav iespējams veikt Austrijā.

Izņēmumi no karantīnas ievērošanas attiecināmi uz pasažieriem tranzītā, kā arī personām, kas ceļo neatliekamu dienesta, medicīnisku, ģimenes u.tml. iemeslu dēļ.

Vairāk informācijas par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Information-in-English.html.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit

Drošības situācija

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.