Francijas Republika

28.06.2021. 18:20
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Francijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Francija ir izdalījusi trīs valstu kategorijas, attiecinot uz tām dažādus ieceļošanas Francijā noteikumus. Francija izdala “zaļās”, “oranžās” un “sarkanās” valstis.

Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Andora, Islande, Lihtenšteina, Monako, Norvēģija, Sanmarīno, Šveice, Vatikāna, Austrālija, Dienvidkoreja, Izraēla, Japāna, Libāna, Jaunzēlande un Singapūra veido “zaļo” valstu sarakstu.

“Sarkanās” valstis ir tās, kur ir aktīva COVID19 vīrusa cirkulācija un ir fiksēti jauni vīrusa paveidi, kas atzīti par bīstamiem. Sarakstā ir tādas valstis kā Dienvidāfrika, Argentīna, Bahreina, Bangladeša, Bolīvija, Brazīlija, Čīle, Kolumbija, Kostarika, Indija, Nepāla, Pakistāna, Šrilanka, Urugvaja, Surinama, Turcija.

“Oranžajā” kategorijā ietilpst visas zaļajā vai sarkanajā kategorijā neuzskaitītās valstis, t.sk arī Apvienotā Karaliste, Kanāda un ASV.

Informācija par valstīm var mainīties tāpēc aicinām ar jaunāko informāciju pirms ceļojuma vienmēr iepazīties Francijas iekšlietu ministrijas mājas lapā:

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage.

No “zaļās” zonas valstīm iebraukšana Francijā netiek ierobežota. Personas, kas ir vakcinētas, var iebraukt Francijā, uzrādot vakcinācijas apliecinājumu. Persona ir vakcinēta 28 dienas pēc Johnson & Johnson vakcīnas saņemšanas vai 14 dienas pēc otras Pfizer, Moderna, AstraZeneca vakcīnas devas saņemšanas. Vienādi noteiktumi par iebraukšanu attiecas gan uz vakcinēto pieaugušo gan uz pavadošo bērnu neatkarīgi vai viņš ir vakcinēts vai ne.

Personām, kas nav vakcinētas un ir vecākas par 11 gadiem ir jāuzrāda negatīva Covid-19 RT-PCR vai antigēna testa apliecinājums, kura rezultāts ir negatīvs. Testam jābūt veiktam ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī.

No oranžās zonas valstīm vakcinētās personas drīkst ieceļot Francijā bez ierobežojumiem, savukārt, personām, kuras nav vakcinētas, ir jāpamato ieceļošanas mērķis. Pamatojamie ieceļošanas mērķi ir uzskaitīti veidlapā, kas ieceļojot jāaizpilda un jāuzrāda pēc pieprasījuma. Veidlapa atrodama Francijas iekšlietu ministrijas mājas lapā:

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage

No sarkanās zonas valstīm savukārt drīkst ieceļot tikai personas, kuru ieceļošana ir pamatota. Pamatojamie ieceļošanas mērķi ir uzskaitīti veidlapā, kas ieceļojot jāaizpilda un jāuzrāda pēc pieprasījuma. Veidlapa atrodama Francijas iekšlietu ministrijas mājas lapā:

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage 

Visiem, kas ieceļo, jāuzrāda negatīvs RT-PCR tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Francijā. Personām ir jāievēro 7 dienu pašizolācija un jābūt gataviem veikt atkārtotu PCR testu pašizolācijas termiņa beigās.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ņemot vērā 2020. gada 29. oktobrī notikušos teroristiskos uzbrukumus Nicā un Aviņjonā, valstī terora draudu līmenis ir paaugstināts līdz augstākajai pakāpei.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no vietām ar paaugstināta terorisma risku, sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos par drošības situāciju valstī.

Francijas valdība ir sagatavojusi ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā. Saistībā ar augsto terorisma risku, kas pastāv Francijā, Ārlietu ministrija  iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties publiskās vietās, kurās pulcējas liels skaits cilvēku.

Tā kā Parīzē protesta demonstrācijas bieži pāraug vardarbīgās sadursmēs ar policiju, kā arī ēku un ielu bojāšanā, apmeklējot Parīzi, aicinām izvairīties no publiskām vietām kurās pulcējas liels skaits cilvēku.  Ņemot vērā, ka demonstrācijas var ietekmēt sabiedriskā transporta kustību, informācija par alternatīviem transporta maršrutiem un operatoriem ir pieejama interaktīvajā kartē.

Pirms došanās uz Francijas kalnu kūrortiem, iesakām pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, kā arī sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. 

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 15. janvārī Francijā ir stājies spēkā dekrēts, kurš paredz, ka nepilngadīgiem bērniem, neatkarīgi no to valstiskās piederības, izceļojot no Francijas bez vecāku pavadības, ir nepieciešama vismaz viena vecāka vai aizbildņa atļauja, kā arī šī vecāka vai aizbildņa personu apliecinoša dokumenta kopija. Atļaujas veidlapa pieejama šeit.

No 2017. gada janvāra Francijā ir ieviests Gaisa kvalitātes sertifikāts, lai kontrolētu transportlīdzekļus (vieglos un kravas automobiļus, autobusus, motociklus) ar kuriem drīkst pārvietoties lielākajās Francijas pilsētās dienās, kurās tiek konstatēts liels piesārņojuma līmenisSertifikāts tiek izsniegts uzlīmes formā, un tā izsniegšanai tiek ņemti vērā transportlīdzekļa tehniskie dati. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transportlīdzekli plāno pārvietoties Francijas teritorijā. Gaisa kvalitātes sertifikātu iespējams noformēt un apmaksāt tiešsaistē. Francijas galvaspilsētā Parīzē gaisa sertifikāts ir obligāts transportlīdzekļiem, kuri pilsētā uzturas darba dienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 20:00. Ja transportlīdzekļa nolietojuma dēļ gaisa sertifikāts nevar tikt piešķirts, iebraukšana Parīzē šajā laika posmā ir aizliegta. Detalizēta informācija par Gaisa kvalitātes sertifikātu ir pieejama Ilgtspējīgas attīstības ministrijas tīmekļa vietnē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Francijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Francijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.